4 Temmuz 2021

DİRENİŞ ÇADIRI 7. GÜNÜNDE

Kırklareli Lüleburgaz’daki Türkiye Petrolleri Anonim Ortaklığı ( T.P.A.O.) Trakya Bölge Müdürlüğü önünde 07.07.2015 tarihinde Direniş Çadırı kuran , işten çıkarılmış özel güvenlik görevlileri bir haftayı geride bıraktı.

Türkiye Tarım İşletmeleri Genel Müdürlüğü (TİGEM) Türkgeldi Tarım İşletmesinden işten çıkarılan taşeron işçilerinde, emek dayanışması için Direniş Çadırını ziyaret ettiler.

Lüleburgaz Kongre Meydanında basın açıklaması yapan güvenlik görevlileri adına Uluç Gavazoğlu; “Lüleburgazlı işçi emekçi kardeşlerimize ve Türkiye işçi sınıfına selam olsun “ diyerek başladığı konuşmasında, “Uğradığımız kanunsuz işten çıkarılmaya karşı ders verebilecek nitelikte bir direniş sürdürdüğümüzü artık toplumda daha haklı meşru bir algı yaratmış örümcek ağı gibi taleplerimiz direniş desteğimiz ve umudumuz halkın içine yayılmıştır” dedi.

uluc

Sözlerini ;“TPAO önündeki çadır direnişimiz bize direnmeyi, yaşamayı, nefes almayı, onuru, namusu korumayı öğretiyor” diye sürdüren Gavazoğlu, “biz direniş derslerimizi Artvin’de direnen Carettepe’den, Lüleburgaz’da Ego işçilerinden, Bursa’dan, Munzur’dan, iki ağacı kesilen bir parktan, okuldan, şelterden, topraktan, yeryüzünden ve kainattan karnemize tam not düşüyor.” dedi. Daha sonra söz alan Mahmut Aykutlu’ da ;” FX adlı kamera firması, kamera ihalesini aldığı halde ve çalışacak kişilerinde ihalede çalıştırılacağı belirtildiği halde bazı güvenlik görevlileri baskılar sonucunda normal mesailerinde alanlara, kamera çalışmalarına gönderildiğini, alanlara gidenler taşeron firmadan ücretlerini aldığı halde, onların yerine fazla çalışma yapmak zorunda kalan güvenlik görevlileri çalışmalarının karşılığını alamadılar.” dedi.

Basın açıklamasına; Vatan Partisi ve Lüleburgaz Taşeron İşçileri Derneği (LÜTİD) , Çorlu Taşeron İşçileri Derneği, destek verdiler. Basın açıklamasının ardından toplu olarak Direniş Çadırına gidildi ve yeryüzü sofrası kuruldu. İftar ve akşam yemeği hep birlikte yenilerek birlik ve dayanışma mesajları verildi.

Bir cevap yazın