28 Haziran 2021

Devlet’e ve Kızılay’a Ait Yerlerin Kirasına Bu Yıl Zam Yapılmasın!

devlete-ve-kizilaya-ait-yerlerin-kirasina

devlete-ve-kizilaya-ait-yerlerin-kirasina

Devlet’e ve Kızılay’a Ait Yerlerin Kirasına Bu Yıl Zam Yapılmasın! CHP Edirne Milletvekili Doç. Dr. Okan Gaytancıoğlu TBMM’de vakıf kiralarına bu yıl zam yapılmamasının kabul edildiğini söyleyerek bunun doğru bir karar olduğunu belirtti.

Ancak aynı uygulamanın devlete ait tüm yerlerde, kiralanan tarlalarda ve mülkiyeti Kızılay’da olan yerlerde de yapılması gerektiğini ifade etti. CHP Edirne Milletvekili Doç. Dr. Okan Gaytancıoğlu konuya ilişkin şunları söyledi: “Türkiye’de en çok vakıf kiracısı bulunan il olan Edirne’nin milletvekili olarak geçen yıldan beri vakıf kiralarını Meclis’te sürekli gündeme getirdim. Geçen yıl yapılan fahiş zamların geri alınması gerektiğini söyledim. Orada az da olsa bir miktar zamlar geri alınmıştı.

Vakıf kiralarına zam yapmama kararı

Bu yıl da aylardır vakıf kiralarına zam yapılmaması gerektiğini, esnafın zaten zor durumda bulunduğunu söylüyorum. Dün gece Meclisimiz bütün partilerimizin ortak önerisiyle vakıf kiralarına zam yapmama kararı aldı. Çok doğru ve yerinde bir karar olmuştur.

Esnafımız nefes alsın

Ancak eksiktir. Devlete ait bütün taşınmazlarda, kiraya verilen hazine arazilerinde bu yıl artış yapılmamalıdır. Bunun yanında Kızılay’a ait kiralık yerlerde de kira artışı yapılmamalıdır. Olağanüstü zamanlarda devlet bütün gücüyle vatandaşının yanında olursa vatandaş fazlasıyla daha sonra bunun karşılığını verir. Kızılay bu yıl kiracılarına zam yapmasın esnafımız birazcık ta olsun nefes alsın.”

Bir cevap yazın