3 Temmuz 2021

DEĞİŞİM BAŞLIYOR

Kırklareli Belediye Başkanı Mehmet Siyam Kesimoğlu, halka hesap verme toplantılarına devam ediyor. Mahalle toplantıları kapsamında Kesimoğlu bu kez Pınar Mahallesi halkı ile bir araya geldi.

Kırklareli Belediye Başkanı Mehmet Siyam Kesimoğlu, halka hesap verme toplantılarına devam ediyor. Mahalle toplantıları kapsamında Kesimoğlu bu kez Pınar Mahallesi halkı ile bir araya geldi.

Kesimoğlu, göreve geldiğinden bu yana yaptıkları çalışmalardan ve yapacaklarından bahsederek, Pınar Mahallesi halkına müjdeler verdi. Pınar Mahallesi’nde kapalı olan bazı yolların Şubat ayında yapacakları çalışmalar ile açılacağını, Mayıs ayı itibari ile TREDAŞ’ın çalışmalarının tamamlanması sonrası ise sıcak asfalt ve parke taşı döşeme çalışmalarının başlayacağını müjdeleyen Kesimoğlu ‘’Pınar Mahallesi sakinlerimiz hiç merak etmesin Mayıs ayı itibari ile mahallelerinde ki değişimi çok net şekilde görmeye başlayacaklar’’dedi.

2017 YILI SONUNDA PINAR MAHALLESİ PIRIL PIRIL OLACAK…

2016 yılı Şubat ayı ile birlikte Pınar Mahallesi’nde ciddi yatırımlara başlayacaklarını belirten Kesimoğlu, en geç 2017 yılı sonunda Pınar Mahallesi’nin pırıl pırıl olacağını vurguladı.

Kesimoğlu ’’Pınar Mahallesi’nin ne sıkıntısı var ise hepsini çözeceğiz. Pınar Mahallesi çalışmalarını iki kısma ayırdık. Biri Asilbeyli yolu arası ile İstanbul yolu arası. Burada 61 bin 80 m2’lik parke taş alanı var. Buna birinci kısım diyoruz. İkinci bölge ise Asilbeyli yolu ile Pınarhisar yolu arası. Burada da 92 bin 700 m2’lik parke taşı alanı var. Toplamda Pınar Mahallesi’nde yapmamız gereken parke taşı ihtiyacını 153 bin 780 m2 olarak belirledik’’ dedi.

KOLLEKTÖR HATTI VE YAĞMUR SUYU KANALI…

Kollektör hattı ve yağmur suyu kanalı çalışmalarının da olacağını dile getiren Kesimoğlu’’ Kollektör hattı 900 metre olacak. Tren raylarından başlayarak 1189. Sokak, Vahit Lütfi salcı sokak, Vahit Lütfi Salcı Caddesi’nden Mahya Baba Caddesine çıkarak Rauf Denktaş Bulvarına kadar ulaşacak bir hat çalışması yapıyoruz. Yağmur suyu kanalı için ise 800 metrelik bir çalışmamız olacak. Bu yapacağımız çalışma ile yağmur suyunu da kontrol altına alacağız’’ ifadelerini kullandı.

Kanalizasyon ile ilgili ihale aşamasının tamamlanmak üzere olduğunu belirten Kesimoğlu, bu çalışmanın da Bin 100 metrelik bir güzergah olduğunu belirtti.

SICAK ASFALT ÇALIŞMALARI…

Pınar Mahallesi’nde Sıcak asfalt çalışmalarına da başlayacaklarını dile getiren Kesimoğlu’’ Rauf Denktaş Bulvarı’nın tali yol kısmında yani Turist yolu denilen bölgede ki yol çok kötü durumda. Burada da 14 bin m2’lik bir alan var. Buraya 3 bin ton sıcak asfalt dökeceğiz. Onun dışında Vatan Caddemizdeki 3 bin 300 m2’lik alana 650 ton sıcak asfalt, ışıklardan mezbaha yoluna kadar olan 6 bin m2’lik alana bin 200 ton sıcak asfalt dökümü yapacağız. Mezbaha ile yerleşim alanı sonuna kadar olan 5 bin m2’lik alana da 960 ton sıcak asfalt dökeceğiz’’ ifadelerini kullandı.

Kesimoğlu, toplantı sonunda vatandaşların sorularını cevapladı.

Bir cevap yazın