4 Temmuz 2021

DANİMARKA MESUT’U ÖDÜLLENDİRDİ

Danimarka’da, ayrıldığı eşi tarafından sokak ortasında bıçaklanan anne ve 16 aylık oğluna ilk yardım yaparak hayatlarını kurtaran Mesut Ayyıldızoğlu (34) adlı Türk’ü gündeme aldı. Mesut Ayyıldızoğlu, yaptığı müdahaleyle anne ve oğlunu hayatta tutmayı başardı. Mesut Ayyıldızoğlu Kopenhag polisi tarafından ödüllendirdi. 

Mesut Ayyıldızoğlu,  Kopenhag’da eşini ve çocuğunu bıçaklayan 41 yaşındaki adamı çevredeki diğer görgü tanıklarıyla birlikte etkisiz hale getirdi. Danimarka Ordusu’nda paralı piyade eri olarak 5 yıldır görev yapan Ayyıldızoğlu, yerde kanlar içinde yatan anne ve çocuğa ilk yardım müdahalesinde bulundu. Olayın duyulması üzerine Kopenhag Emniyet Müdürlüğü bir tören düzenleyerek Ayyıldızoğlu’nu iki kişinin hayatını kurtardığı için ödüllendirmeye karar verdi.  Ayyıldızoğlu’na gösterdiği kahramanlık ve yardımından ötürü sembolik olarak 1000 kron (375 TL) ile onur belgesi ödül olarak verildi.

Ayyıldızoğlu’na Kopenhag Emniyet Müdürü Thorkild Fogde imzasıyla verilen onur belgesinde “Sevgili Mesut Ayyıldızoğlu, Kopenhag Polisi bu belge ve ödülle senin yurttaşa ve Kopenhag Polisi’ne yaptığın özel yardımın için teşekkür eder, büyük şükranlarını sunar. Teşekkür ederiz” ifadeleri yer adlı.

Bir cevap yazın