28 Ocak 2021

Çözüm: Kooperatifleşmek!

Kooperatifleşmek

Çözüm: Kooperatifleşmek! Edirne Genç Çiftçiler Derneği Başkanı Egemen Ilgın et fiyatları ile ilgili yaptığı açıklamada Gıda Enflasyonunun çözümünün  Kooperatifleşmek olduğunu vurguladı.

Çözüm: Kooperatifleşmek! 2017 yılı içerisinde gerek sebze-meyve gerekse de et ürünlerinde ciddi fiyat artışları olduğunu ve bunun ithalat ile çözülmeye çalışıldığını belirten Ilgın, “Üreticiyi desteklemekten uzak her çözüm önerisi geçicidir. Kalıcı çözüm ise üreticilerin ve kooperatiflerin desteklenmesidir” dedi.

Başarılı bir kooperatifleşme ile “Üretimde ucuz girdi temin edilecek, çiftinin ürettiği ürüne katma değer kazandırılacak ve ürün aracısız olarak tüketiciye ulaştırılacaktır. dedi

Böylelikle üretim planlamasının da başarıyla yapılacağını belirten Ilgın bu model ile piyasaya da istikrar gelecektir ifadelerini kullandı. Türkiye’de  kooperatiflerin sayısının oldukça fazla olduğunu hatırlatan Ilgın “Önemli olan Kooperatiflerin hem üretici hem de tüketici açısından etkin şekilde faaliyet göstermesidir. Bu sistemi kurmak zorundayız” dedi.

[facebook][tweet][Google]

Bir cevap yazın