20 Ocak 2021

Çorlu’da Tanık Belgeseli Çekiliyor

Tanık

Çorlu’da Tanık Belgeseli Çekiliyor “Tanık” Belgeselinin Çekimlerine Başlandı. Çorlu Belediyesi, “Tanık” belgeseliyle Çorluluları kent belleğine doğru bir yolculuğa çıkarmaya hazırlanıyor.

Çorlu’da Tanık Belgeseli Çekiliyor. Göz kamaştırıcı gelişimiyle herkesi hayran bırakan, memleket kavramının tam hakkını veren, farklı yörelerden göçle gelen vatandaşlarıyla kültür ve tarih harmanı bir kent olan Çorlu’nun bu zenginliğini dünden bugüne, bugünden yarına belgelemek, kayıt altına almak ve gelecek nesillere bir kültür mirası bırakmak amacıyla çalışmalarına devam eden Çorlu Belediyesi, hayata geçirdiği yeni projede kentin ve bu kentte yaşayanların kimliğine ışık tutacak bir belgeselin çekimlerini gerçekleştiriyor.

Yaşamının ilk yıllarında yurt içinden ya da yurt dışından göç ile Çorlu’ya gelen yaşlılarımız başta olmak üzere geçmişimize, değerlerimize ve özümüze tanık olan, yaşayan çınarlarımız ile tek tek röportaj çekimleri yaparak Çorlu’nun kent belleğini oluşturacak “Tanık” isimli bir belgesel, çekimleri tamamlandığında Çorlulularla buluşacak.

[facebook][tweet][Google]

Bir cevap yazın