7 Haziran 2021

ÇORLU’DA KURALAR ÇEKİLDİ!

corluda-kuralar-cekildi

corluda-kuralar-cekildi

Çorlu’da kuralar çekildi! Yeni Geçici Pazartesi Pazarı Yer Kuraları Çekildi. Pazartesi pazarının yeni geçici yerinin kura çekimi gerçekleştirildi.

Pazartesi pazarının kurulduğu Reşadiye Mahallesi Yunus Emre Caddesi üzerinde TREDAŞ tarafından havai elektrik hatlarının yer altına alınma çalışmaları, telekomünikasyon şirketlerinin telefon ve fiber internet hatlarını yenileme çalışmaları talepleri ile Çorlu Belediyesi’nin kaldırım ve asfalt çalışması planlaması sebebiyle söz konusu caddedeki semt pazarının Çobançeşme Mahallesi Güldalı Sokak ile Cumhuriyet Parkı otopark alanında kurulması kararının ardından yeni geçici pazar yerinin kuraları çekildi.
Çorlu Belediye Düğün Salonunda gerçekleştirilen kura çekimine Çorlu Belediye Başkan Yardımcısı Ahmet Sarıkurt, Çorlu Belediyesi Zabıta Müdürü Birol Uçar ile müdürlük personeli, Çorlu Seyyar Esnaf ve Pazarcılar Odası Başkanı Enver Şengelir ile yönetim kurulu üyeleri ve kapalı pazar yerinde satış yapacak esnaf katıldı.

106 giyim tezgahı, 6 balıkçı tezgahı, 151 sebze-meyve tezgahı ile 1 tavukçu tezgahının yerinin belirlendiği kura çekiminde pazarcı esnafı tek tek kura çekerek yerlerini belirledi. Kura çekimine katılamayan esnafın kuralarını ise Çorlu Seyyar Esnaf ve Pazarcılar Odası Başkanı Enver Şengelir çekti. Pazartesi pazarı 31 Temmuz 2017 Pazartesi gününden itibaren Çobançeşme Mahallesi Güldalı Sokak ile Cumhuriyet Parkı otopark alanında kurulacak.

[facebook][tweet][Google]

Bir cevap yazın