28 Haziran 2021

Çorlu’da Karla Mücadele!

corluda-karla-mucadele

corluda-karla-mucadele

Çorlu’da Karla Mücadele! Çorlu Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri yoğun kar yağışı sebebiyle kent genelinde kar temizleme ve tuzlama çalışması başlattı. Ekipler 24 saat görev başında olacak.

İlçede sabah saatlerinde başlayan kar yağışı sebebiyle Çorlu Belediyesi Fen İşleri ekipleri planlanan takvime uygun olarak çalışmalarını aralıksız sürdürüyor. Yolların kapanmaması ve ulaşımda herhangi bir olumsuzluğun yaşanmaması amacıyla kar yağışının başladığı ilk andan itibaren ekipler tuzlama robotu, greyder, traktör, kamyon ve leoder ile hem tuzlama çalışması yapıyor hem de yolları vatandaşlar için güvenli hâle getiriyor.

Ara Sokaklarda Tuzlama Çalışması

Yoğun miktarda tuz ve solüsyon kullanılarak gerçekleştirilen yol açma çalışmaları merkezi noktaların yanı sıra bulvar, cadde ve sokaklarda da eş zamanlı olarak devam ediyor. Yalnızca sürücülerin değil yayaların da mağdur olmaması için kent genelinde, kaldırımlarda ve ara sokaklarda da tuzlama çalışması yapılıyor.

‘Sahada Etkili Mücadele Gerçekleştiriliyor’

Fen İşleri Müdürlüğü’ne bağlı olarak toplamda 40 kişiden oluşan 7 ekip aynı anda kar yağışı sonrası yaşanacak olumsuzluğu en aza indirgemek amacıyla kesintisiz çalışıyor. Gerçekleştirilen çalışmalar ile ilgili açıklama yapan Çorlu Belediye Başkanı Ahmet Sarıkurt, “Meteorolojinin uyarılarını dikkate alan Fen İşleri Müdürlüğü ekiplerimiz çalışma takvimini günler öncesinde planlamıştı. Sabahın erken saatlerinden itibaren görevlerinin başında olan ekiplerimiz yağış süresince yaşanabilecek olumsuzluklara karşı önlemlerini artırarak sahada etkili bir mücadele gerçekleştiriyor.

‘Vatandaşlarımız Dikkatli Olmalı’

Ekiplerimiz kar yağışı bitene dek 24 saat görev başında olacak. Bizler gece gündüz çalışmalarımızı sürdürürken bu sırada vatandaşlarımızdan da dikkatli olacaklarına inanıyorum. Zaman zaman kar yağışının etkisi azalsa da herhangi bir kaza yaşanmaması amacıyla özellikle sürücülerimizden ekstra dikkat etmelerini rica ediyorum.” diye konuştu.

Bir cevap yazın