28 Haziran 2021

Çorlu’da Karla Mücadele Aralıksız Sürdü!

corluda-karla-mucadele

corluda-karla-mucadele

Çorlu’da Karla Mücadele Aralıksız Sürdü! Cumartesi akşam saatlerinde başlayarak aralıksız olarak devam eden kar yağışına müdahale eden ekipler, ana arterler ve bağlantı yollarını açık kalması için yoğun çaba sarf etti.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan uyarıları dikkate alan Çorlu Belediyesi Fen işleri Müdürlüğüne bağlı karla mücadele ekiplerimiz, yağış öncesinde özellikle ana arterlerde trafik akışının sekteye uğramaması için solüsyon çalışması gerçekleştirirken, yağış ile birlikte ana arterler ve bunlara bağlantılı cadde ve sokaklarda tuzlama yaparak karla ve gece saatlerinde oluşabilecek don ile mücadele çalışmalarını aralıksız sürdürdü.

Ekipler, üç adet greyder, ikişer adet kar kaplanı, tuzlama robotu, loder, bekoloder, kamyon, bir adet solüsyon traktörü ve 40 personel ile ulaşımın aksamaması için gece gündüz mücadele etti.

Karla mücadele çalışması yapılan yerler

Kale Bayırı, Salhane, Borsa Meydanı, Fatih Caddesi, Kırkova Caddesi, Erdal İnönü Caddesi, Kurtuluş Caddesi, Emlak Konutları bölgesi, Kemaller Caddesi, Başmaslak Caddesi, 1. Köprü, Uygarlık Caddesi, Çamlıbel Caddesi, Ağır Bakım Kavşağı, Toros Caddesi, Kömürcü Caddesi, Özgürler Caddesi, Ziyabey Caddesi, Orhan Kemal Caddesi, Türkeli Caddesi, Çırakbayırı, Güney Caddesi, Mustafa Kemal Caddesi, Hürriyet Caddesi, Anafartalar Caddesi, Şehit Yüzbaşı Yücel Kenter Caddesi, Kumyol Caddesi, Şinasi Kurşun Caddesi üzerinde çalışma yapıldı.

Çalışma yapılan diğer yerler

Çalışma yapılan diğer yerler: Ahmet Piriştina Caddesi, Taşkent Caddesi, 18 Mart Caddesi, Sülün Caddesi, Dadaloğlu Caddesi, Cahit Sıtkı Tarancı Caddesi, Dumlupınar Caddesi, Eski Bağlar Caddesi, 19 Mayıs Caddesi, Çetin Emeç Bulvarı, İsmet Paşa Bulvarı, Bahriye Üçok Bulvarı, Kılıç Ali Paşa Caddesi, Cumhuriyet Bulvarı, Bülent Ecevit Bulvarı, Eski Tekirdağ Caddesi, Fevzi Çakmak Caddesi, Atatürk Bulvarı, Mandıracı Caddesi, Şehit Teğmen Yavuzer Caddesi, Halit Ziya Uşaklıgil Caddesi, Sokak Yunus Emre Caddesi, Yılmaz Alparslan Caddesi, Ahmet Taner Kışlalı Caddesi, Adnan Doğu Caddesi, Arabacı Caddesi, Sancak Caddesi, Piri Reis Caddesi, Mimar Sinan Caddesi, Çevre Yolu, Şehitler Caddesi, Ali Osman Çelebi Bulvarı, Salih Omurtak Caddesi, Hastane Caddesi ve bunlara bağlı sokaklar, hastaneler, karakol ve okullar ile kamu kurumlarının bulunduğu alanlarda karla mücadele çalışması gerçekleştirdi.

Çorlu Belediyesi Başkan Yardımcısı Özcan Veysel Tunçcan, ekiplere özverili çalışmalarından dolayı teşekkür ederken, çalışmalar sırasından yaklaşık olarak 360 ton tuz ve 1.900 kilogram solüsyon kullanıldığını, karla mücadelenin şehir merkezi ile birlikte tüm bulvar, cadde ve sokaklarda da eş zamanlı olarak sürdürüldüğünü söyledi.

Başkan Yardımcısı Tunccan ayrıca ekipler tarafından yalnızca sürücülerin değil yayaların da mağdur olmaması için kent genelinde, Fen İşleri ve Temizlik İşleri müdürlüklerine bağlı ekiplerce kaldırımlarda da kar küreme ve tuzlama çalışması yapıldığını ifade etti.

Bir cevap yazın