28 Haziran 2021

Çorlu’da Engelsiz Kafe Hizmete Giriyor!

çorlu Engelsiz Kafe

çorlu Engelsiz Kafe

Çorlu’da Engelsiz Kafe Hizmete Giriyor! Çorlu Belediyesi ve Türkiye Sakatlar Derneği Çorlu Şubesi işbirliği ile sosyal sorumluluk projesi kapsamında inşa edilen ve engelli bireylerin istihdam edileceği Engelsiz Kafe protokolü imzalandı.

Çorlu’da yaşayan engelli bireylerin iş hayatına katılımlarını artırmak, onlar için sosyal girişimcilik ve yenilikçilik yaratarak sosyal sorumluluk projesi kapsamında istihdam edilmelerini sağlamak amacıyla inşa edilen Engelsiz Kafe için protokol düzenlendi.

‘İşletmeciliğini Türkiye Sakatlar Derneği Çorlu Şubesi Yapacak’

Çorlu Belediye Başkanı Ahmet Sarıkurt ve Türkiye Sakatlar Derneği Çorlu Şube Başkanı Canan Naciye Yurdseven tarafından imzalanan protokol ile birlikte Engelsiz Kafe’nin işletmeciliği Türkiye Sakatlar Derneği Çorlu Şubesi’ne devredildi.

Tüm Çorlu halkına hizmet edecek

Türkiye Sakatlar Derneği Çorlu Şube Başkanı Canan Naciye Yurdseven, imza töreninde şu açıklamayı yaptı: “Çorlu’muza ve tüm engelli kardeşlerimize hayırlısı olsun, Allah utandırmasın. Bütün Belediye personeline ve Belediye Başkanımız Ahmet Sarıkurt’a göstermiş oldukları hassasiyetten dolayı teşekkür ediyoruz. Bizler üzerimize düşeni yapacağız ve kafemizi en iyi şekilde işleteceğiz. Kafemiz sadece engelli vatandaşlarımıza değil tüm Çorlu halkına hizmet edecek. Kafemizde ilk etapta en az 4 engelli vatandaşımızı istihdam edeceğiz. Vardiyalı çalışma sistemimiz olacak. Zaman içinde vardiyaları kısaltarak daha çok engelli kardeşimizi istihdam etmeyi düşünüyoruz.”

‘Amacımız Engelleri Beraber Aşmak ve Ortadan Kaldırmak’

Çorlu Belediyesi Başkanı Ahmet Sarıkurt ise konuşmasında şu sözlere yer verdi: “Amacımız, engelleri beraber aşmak ve engelleri ortadan kaldırmaktı. Sosyal sorumluluk görevimizi bir araya getirmek gayesiyle bugün bir aradayız. Çorlu Belediyesi olarak genç, yaşlı ve engelli herkesin dertlerine çare aramaya devam ediyoruz. Bugün de bunun için bir aradayız. Bu protokol ile beraber Türkiye Sakatlar Derneği Çorlu Şubemiz artık kafeyi kendi işletecek. Belediyemiz ise takipçisi ve destekçisi olacak. Şehrimizde yaşayan tüm vatandaşlarımız için hayırlı olsun.”

Bir cevap yazın