28 Haziran 2021

Çorlu’da Çocuklar İçin Çevrimiçi Satranç Eğitimi!

corluda-cocuklar-icin-cevrimici-satranc-egitimi

corluda-cocuklar-icin-cevrimici-satranc-egitimi

Çorlu’da Çocuklar İçin Çevrimiçi Satranç Eğitimi! Çorlu Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü, çocuklar için çevrimiçi satranç eğitimleri vermeye başladı.

Çorlu Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü bünyesinde Uluslararası Satranç Oyuncusu ve Eğitmeni, Satranç Milli Takım Eski Teknik Direktörü Ergin Mollaoğlu tarafından verilen satranç kurslarının pandemi sebebiyle yapılamaması, Çorlu Belediyesi’nin harekete geçirdi. Pandemi döneminde öğrencilerin evden eğitim almasını fırsat bilen Çorlu Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü, Çorlu Belediyesi YouTube kanalında 19 bölümlük eğitim serisini yayınlamaya başladı.

Dünyanın en önemli sporlarından biri

Çocukların zekâ gelişimine büyük bir katkı sağlayan ve dünyanın en ünlü sporlarından biri olan satranç oyununun Çorlulu çocuklara ulaşması için eğitim serisi hazırlayan Çorlu Belediyesi, YouTube kanalında her Salı ve Perşembe günü saat 13.00’da serinin yeni bir bölümü yayınlanıyor.

Pandemi döneminde iptal edilen veya yapılamayan kursların, kursiyerlerin bilgilerinin eksik kalmaması için Çorlu Belediyesi tarafından çevrimiçi platforma taşındığını dile getiren Başkan Ahmet Sarıkurt yaptığı açıklamada; “Covid-19 virüsü maalesef bizleri sevdiğimiz birçok şeyden kopardı. Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğümüz bünyesinde devam eden kurslarımız da bundan etkilendi ve kurslarımızı ileri bir tarihe ertelemek zorunda kaldık.

Çevrimiçi eğitimler

Bu konuda ne yapabiliriz diye düşündük. Zekâ ve strateji oyunu olan satranç eğitimlerini çevrimiçi ortama taşımaya karar verdik. 19 bölüm halinde hazırladığımız çevrimiçi satranç eğitimlerimizi belediyemizin YouTube kanalından izleyebilirsiniz.

Online eğitimlerimize yenilerini eklemek için ise çalışmalara başladık. Çok yakında farklı çevrimiçi eğitimler ile vatandaşlarımıza hizmet vereceğiz. Güzel bir Çorlu için çalışmaya devam ediyoruz.” dedi.

Bir cevap yazın