3 Aralık 2020

Çorlu Tanık Belgeseli izleyiciyle buluştu

corlu-tanik-belgeseli-izleyiciyle-bulustu

Çorlu Tanık Belgeseli izleyiciyle buluştu. Çorlu Belediyesi tarafından Çorlu’da yaşayan, yaşamının ilk yıllarında yurt içinden ya da yurt dışından Çorlu’ya göçenlerin anıları ve tarihsel anlatımla hazırlanan Çorlu “Tanık” Belgeseli izleyiciyle buluştu.

Çorlu Tanık Belgeseli izleyiciyle buluştu. Orion Alışveriş Merkezi Cinemarine salonlarında düzenlenen törende Çorlu “Tanık” Belgeselinin çekimlerine katılan, geçmişimize, değerlerimize ve özümüze tanık olan, yaşayan çınarlarımıza günün anısına plaket töreni düzenlendi.

Törene Çorlu Kaymakamı Cafer Sarılı ile Çorlu Belediye Başkanı Ahmet Sarıkurt’un yanı sıra belediye başkan yardımcıları, siyasi parti temsilcileri, meclis üyeleri, muhtarlar, belgesel yapımcıları, senaristler, belgesel yapımına katkıda bulunan yaşayan çınarlarımız ve aileleri, vatandaşlar ve basın mensupları katıldı.

Törende konuşan Çorlu Belediye Başkanı Ahmet Sarıkurt Çorlu’nun zenginliğini ortaya koyacak olan “Tanık” Belgeselinin geçmişten gelece ışık tutacağını ifade ederek, “Göz kamaştırıcı gelişimiyle herkesi hayran bırakan, memleket kavramının tam hakkını veren, farklı yörelerden göçle gelen vatandaşlarıyla kültür ve tarih harmanı bir kent olan Çorlu’muzun zenginliğini gözler önüne serecek belgesel filmimiz “Tanık”ın gösterimine hepiniz hoş geldiniz.

Güzel kentimiz Çorlu’muzu dünden bugüne, bugünden yarına belgelemek, kayıt altına almak ve gelecek nesillere bir kültür mirası bırakmak amacıyla hayata geçirdiğimiz; kentin ve bu kentte yaşayanların kimliğine ışık tutacak belgeselimiz “Tanık”ı bugün burada sizlerle buluşturmanın keyfini yaşıyoruz.

Yaşamının ilk yıllarında yurt içinden ve yurt dışından göç ile Çorlu’ya gelen büyüklerimiz başta olmak üzere geçmişimize, değerlerimize ve özümüze tanık olan, yaşayan çınarlarımız ile tek tek röportaj çekimleri yaparak Çorlu’nun kent belleğini oluşturduğumuz “Tanık” isimli bir belgeselimizi hep birlikte izleyeceğiz. Bu yüzden heyecanlıyız, sevinçliyiz. Çorlu Belediyesi olarak böyle özel bir yapımı Çorlu’muza, Çorlulu hemşehrilerimize sunmanın da ayrıca gururunu yaşadığımızı ifade etmek istiyorum.

Çorlu’muz için bir ilk olan bu özel belgeselimizin yapımında, yayınlanmasında emeği geçen, geçmişimize ışık tutarak bizleri aydınlatan herkese teşekkürlerimizi sunuyorum ve hepinize iyi seyirler diliyorum.” dedi.

Başkan Sarıkurt’un konuşmasının ardından plaket törenine geçildi ve protokol mensupları belgesel yapımına katkıda bulunan yaşayan çınarlarımıza plaketlerini teslim etti.

Plaket töreninin sona ermesinin ardından Çorlu “Tanık” Belgeseli aynı anda 3 salonda gösterime girdi. Yoğun ilgi gören belgesel sonunda izleyenler duygu dolu anlar yaşarken belgesel ayakta alkışlandı.

[facebook][tweet][Google]

Bir cevap yazın