28 Haziran 2021

Çorlu Belediyesinde Koronavirüs Vakası!

Çorlu Belediyesinde koronavirüs

Çorlu Belediyesinde koronavirüs vakası!

Çorlu Belediyesinde Koronavirüs Vakası! Çorlu Belediyesinde koronavirüs test sonucu pozitif çıkan personeller karantinaya alındı. Çorlu Belediye Başkanı Ahmet Sarıkurt koronavirüs vakası ile ilgili açıklama yaptı.

Koronavirüs vakalarının ülke genelinde pek çok yerde artışa geçtiğinin altını çizen Çorlu Belediye Başkanı Ahmet Sarıkurt, bazı belediye çalışanlarının Covid-19 test sonuçlarının pozitif çıktığını ve karantinaya alındıklarını duyurdu.

29 personel karantinada

Kornavirüse yakalanan personellerle ilgili Başkan Sarıkurt şu açıklamayı yaptı: “Mesai arkadaşlarımızın bazılarının Covid-19 test sonuçları pozitif çıktı. Bazıları Covid-19 test sonuçlarının pozitif çıkması bazıları da temaslı olmaları nedeniyle şu anda evlerinde karantina altındalar. Farklı müdürlüklerimizde görevli personelimizden 8’i pozitif ve 21’i ise temaslı olmak üzere 29 çalışanımız şu anda karantina altında. Çalışanlarımıza ve hastalığa yakalanan tüm vatandaşlarımıza geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum.”

Önceliğimiz sağlık

Sarıkurt, Covid-19 test soncu pozitif çıkan ve temaslı olan personelin iş yükünü üstlenen tüm personele teşekkürlerini iletti. Başkan Sarıkurt belediye olarak canla başla çalıştıklarını, bu süreçte meydana gelebilecek gecikme ve aksamalar nedeniyle vatandaştan özür dilediğini iletti. Başkan Sarıkurt, şimdiki önceliklerinin sağlık olduğunu, birlik ve beraberlik içinde hareket edildiğinde tüm zorlukların üstesinden gelinebileceğini ifade etti.

Maske, mesafe ve hijyen çok önemli

Sarıkurt vatandaşlara koronavirüsle mücadele için önemli hatırlatmalarda bulundu. Başkan Sarıkurt, “Koronavirüsü birlikte mücadele ederek yenebiliriz. Herkese büyük görevler düşüyor. Maske, mesafe ve hijyen kurallarına uygun davrandığımız sürece hastalıktan korunmamız mümkün. Hapşıran ve öksüren kişilerle aranızda güvenli mesafe oluşturun. Ateşi öksürük ve solunum güçlüğü gibi şikayetleriniz varsa en yakın sağlık kuruluşuna gidin.” dedi.

Bir cevap yazın