28 Haziran 2021

Çöp Taksi Müzikli Anonsuyla Farkındalık Oluşturuyor!

cop-taksi-muzili-anonsuyla-farkindalik-olusturuyor

cop-taksi-muzili-anonsuyla-farkindalik-olusturuyor

Çöp Taksi Müzikli Anonsuyla Farkındalık Oluşturuyor! Yürüttüğü çevreci çalışmalarla örnek uygulamalara imza attıklarını belirten Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu, Çöp Taksi hizmetinin müzikli anonsuyla farkındalık oluşturacağına dikkat çekti.

Helvacıoğlu, temiz bir Keşan’da yaşamak istiyorsak sadece belediyeye değil herkese sorumluluk düştüğünün altını çizerek “Keşan hepimizin. Atmazsan Batmaz diyoruz ve çöpü gelişigüzel yere değil çöp kutularına atalım.” dedi.

Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu, 5 Ocak 2020 Salı günü Kunduracılar Çarşısı’nda Keşan Belediyesi’nin çevreci örnek uygulamalarından olan Çöp Taksi hizmeti ile ilgili açıklama yaptı, sonrasında esnaftan topladığı çöpleri Çöp Taksi’ye attı. Saat 12.00 sıralarında başlayan açıklamada Temizlik İşleri Müdürü Mücahit Erdoğan ile yürütülen çalışmalarla ilgili bilgilendirme yapan Helvacıoğlu, Keşan Belediyesi’nin temizlik ve çevreci uygulamalar konusunda da örnek hizmetlere devam edeceğini dile getirdi.

Keşan hepimizin

Hazırlanan müzikli çöp taksi anonsu eşliğinde esnaftan Helvacıoğlu, vatandaşların da Keşan Belediyesi’nin temizlik uygulamalarına destek olmasını çöpü gelişigüzel yere değil çöp kutularına atılmasını istedi. Mustafa Helvacıoğlu, şunları söyledi: “Temiz bir Keşan’da yaşamak istiyorsak hepimizin yapacağı şeyler var. Keşan hepimizin, korumak da hepimize düşüyor. Evlerimizde çöpü nasıl yere atmıyorsak, sokaklarımızda da çöpü yere atmamalıyız.”

Keşan Belediyesi olarak temizliğe verdikleri önemi her geçen gün yeni bir uygulama ile hayata geçirdiklerini belirten Mustafa Helvacıoğlu, “Bir süre önce Keşan’ımızı çöp taksi ile tanıştırmıştık, büyük beğeni toplayan çöp taksi hizmetimizi daha da çok vatandaşımıza ulaştırmak için kolları sıvadık. Müzikli tanıtım filmimizi hafta sonu sosyal medya hesaplarımızdan paylaştık.

Günlük 10-15 ton çöp topluyor

Çöp taksimizin üzerinde bulunan hoparlörlere tanıtıcı müzik koyduk. Artık vatandaşlarımız çöp taksi yaklaşırken üzerinde yayınlanan müzik sayesinde çöplerini hemen çıkarıp çöp taksimize verecekler. Minyatür yapısı sayesinde çok daha hızlı hareket eden çöp taksimiz büyük araçların giremediği dar sokaklara da rahatlıkla giriyor. Günlük 10 – 15 ton arası çöp taşıyor.

Ana arterlerdeki çöp konteynerlerinde biriken çöplerin rahatlatılması açısından da çöp taksi oldukça yardım sağladı. Vatandaşlarımız; evinin, sitesinin, dükkanının önüne zamansız çıkarılan çöpler veya cenaze, düğün, mevlit gibi özel kutlama programlarında rutin dışı oluşan çöpleri 153 Beyaz Masa’yı arayarak bildirimde bulunduğunda, çöp taksimiz, hemen o bölgeye gidip bu çöpleri ve atıkları alıyor. Çöp taksi toplanan çöpleri çöp kamyonlarına aktararak görevine devam ediyor.” dedi.

Atmazsan batmaz

Çöp taksi uygulamalarını geliştirerek temizlik uygulamalarında da Keşan’ı ileriye taşımak için çalışmalarının devam ettiğine işaret eden Helvacıoğlu, şunları söyledi: “Atık ayrıştırma ve hızlı çöp toplama hizmeti için; pet taksi, cam taksi, evsel atık çöpleri için de hızlı çözümler üretme yolundayız. Keşan’ımızı gelecek nesillere daha da temiz ve çevreci kent olarak taşımak için üzerimize düşen tüm sorumlulukları ve daha fazlasını hayata geçiriyoruz. Çöp taksimiz sürekli olarak cadde ve sokaklarımızda seyir halinde, vatandaşlarımız Alo 153 numarasını arayarak çöplerinin alınmasını isteyebilirler. Daha temiz bir çevre bilinciyle, gelecek nesillere daha temiz bir Keşan bırakmak için “Atmazsan Batmaz” diyoruz.”

Bir cevap yazın