7 Haziran 2021

ÇOCUKLARIN DOĞADAKİ İZİ!

Çocukların doğadaki izi

Çocukların doğadaki izi! Çorlu Belediyesi ile Yürüyen Ayaklar Seyahat Blogu’nun ortaklığında başlatılan “Çocukların Doğadaki İzi” çocukların doğayla buluşmasına öncülük ediyor.

Çorlu Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü ile Yürüyen Ayaklar Seyahat Blogu Çorlu temsilcilerinin ortaklaşa yürüttüğü “Çocukların Doğa İzi” adlı proje kapsamında 7-18 yaş arası çocukları doğa ve izcilik kampında doğayla buluşturarak özgüven ve becerilerinin arttırılması, bağımlı oldukları telefon/internet olmadan doğada eğlenmelerinin sağlanması hedefleniyor.

Gerçekleştirilen ilk izci kampında katılımcı çocuklar doğada iki gün boyunca çadır kurmayı, yemek yapmayı, ateş yakmayı, bulaşık yıkamayı öğrendi. Çocuklar ayrıca kamp süresince adrenalin dolu ip yürüyüşleri yapma, ağaca tırmanma, serbest atlama gibi pek çok aktiviteyi de deneyimledi.

Doğayla dost, özgüveni ve beden becerileri gelişmiş çocukların yetişmesini hedefleyen “Çocukların Doğadaki İzi” kamp projesi Çorlu Belediyesi ile Yürüyen Ayaklar Seyahat Blogu’nun ortaklığında devam edecek. Projeyle ilgili bilgi almak isteyen vatandaşlarımız 0532 677 25 37 no’lu telefondan yetkililere ulaşabilecek.

[facebook][tweet][Google]

Bir cevap yazın