28 Kasım 2020

Çocuk istismarını Meclis gündemine getirdi!

Çocuk istismarını

Çocuk istismarını Meclis gündemine getirdi! Cumhuriyet Halk Partisi Edirne Milletvekili Erdin Bircan İçişleri Bakanı açıklandığı anda toplumda infial yaratan çocuk istismarlarını ve çocuk cinayetlerini Meclis gündemine taşıdı.

Çocuk istismarını Meclis gündemine getirdi CHP Edirne Milletvekili Erdin Bircan kabine açıklandığı anda İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’ya bir soru önergesi vererek, son on yılda yıllar itibari ile çocuk kayıplarını, cinayetleri ve cinsel istismar durumlarını sordu.

CHP’li Bircan toplumun en hassas olduğu çocuk konusunda duyarlılığın en üst düzeyde olması gerektiğini vurgulayarak önergesinin gerekçesinde, “Çocuk kaçırılmaları ve öldürülmesi olayları medyada sıkça yer almaktadır. Toplumumuzun tüm kesimlerini derinden yaralayan bu olayların önüne geçmek toplumsal huzur ve barış için çok önemlidir” dedi.

Erdin Bircan soru önergesinde,

“- Son on yılda yıllar itibari ile ülkemizde kaç çocuk kaçırılmıştır?

  • Kaçırılan çocukların kaçı bulunarak ailelerine teslim edilmiştir?
  • Kayıp çocuk sayısı nedir?
  • Kaçırılan çocuklardan kaçı öldürülmüş- ölmüş halde bulunmuştur?
  • Öldürülenlerin kaçında cinsel istismar bulgularına rastlanılmıştır?” sorularına yanıt aradı.

Bircan çocuk kaçırmaları konusunda yetkililerin ciddi önemler alması gerekirken, her gün medyaya yeni bir çocuk kaçırma, öldürülme haberinin düşmesinin kabul edilemez olduğunu vurgulayarak, “Yetkililer toplumumuzun ortak kaygısı çocuklarımıza karşı suçlara bir an önce kalıcı çözümler bulmak zorundadır” diye konuştu.

[facebook][tweet][Google]

Bir cevap yazın