4 Temmuz 2021

CHP 3-0 OLACAK ÇÜNKÜ…

Cumhuriyet Halk Partisi Kırklareli İl-İlçe Teşkilatları, Milletvekilleri adaylarıyla bir araya geldi. CHP‘nin ortak hedefi, 1 Kasım’da yapılacak genel seçimlerde Kırklareli’den 3 milletvekili çıkarmak…

AKP’NİN KOLTUK SEVDASI

CHP İl Başkanı Recep Zengin,  vatandaşın 7 Haziran seçimlerinde AKP’den kurtulmak istediklerini açıkça gösterdiklerini ancak AKP’nin ısrarla koltuğu bırakmadığını ifade etti. AKP’nin koalisyon görüşmelerinde bile zaten seçim hükümeti önerisinde bulunduğunu hatırlatıp koltuk sevadasından kurtulamadıklarını vurguladı.

CHP‘NİN PROJELERİ GERÇEK

Milletvekili Adaylarından Vecdi Gündoğdu Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu’nun açıkladığı projelerin gerçek ve uygulanabilir olduğunu vurgulayarak, kaynakların verimli kullanılıp ekonomik refahın sağlanacağını belirtti.

SORUNLARI SADECE CHP ÇÖZER

Milletvekili adayı Turabi Kayan’da CHP‘nin ülke geneline empoze edilen ayrıştırıcı, kutuplaştırıcı  yönetim anlayışına son vermeye kararlı olduğunu belirtti. Kayan,  CHP‘nin içinde bulunduğumuz sorunlara ilişkin en doğru teşhisleri yapan ve en doğru çözümleri ortaya koyan parti olduğu için Türkiye’nin sorunlarını çözebilecek tek siyasi partinin CHP olduğunu söyledi.

ÇARE CHP

Milletvekili adaylarından Mehmet Tuna Soykan da CHP’nin Türkiye’nin içinde bulunduğu buhrandan ülkemizi çıkaracak vizyon ve cesarete sahip bir siyasi kadroya ve CHP‘ye ihtiyacı olduğunu ifade etti.

KILIÇDAROĞLU’NUN NOTLARI

“12 Eylül darbe hukukunu değiştirmezseniz hangi demokrasiden söz edeceksiniz?  Lise öğrencilerinin hapse atıldığı bir ülkede demokrasiden mi söz edeceksiniz.

Güçler iradesini tam getireceğiz. Yüzde 10 barajını kaldıracağız, darbe hukukunu kaldıracağız. Anayasayı değiştireceğiz. eşit yurttaşlığı getireceğiz. Siyasi ahlak yasasını getireceğiz. Her kuruşun hesabını siyasetçi vermek zorundadır. Kesin hesap komisyonunu mutlaka kuracağız.”

FAİZLERİN YÜZDE 80’İ SİLİNECEK

“Tüketici kredisi ve kredi kartı ile size yüklenen borcun faizinin en az yüzde 80’ini sileceğiz. Borç batağından kurtaracağım vatandaşı. En iyi ekonomi kadroları CHP‘de.”

GELİRLER, GELİR İDARESİ’NE

“Cumhuriyet tarihinin en büyük bürokratik devrimini yapacağız. Bütün gelirleri Gelir İdaresi Başkanlığı toplayacak. Cumhuriyet tarihindeki en büyük kağıt tasarrufu gerçekleşmiş olacak. ”

MAZOT 1 LİRA 80 KURUŞ

“Mazotu çiftçiye; çiftçi kayıt sistemi ile 1 lira 80 kuruştan vereceğiz. Orman köylüsü toplumun en yoksul kesimidir. Orman köylüsüne sigorta yaptıracağız.”

KOBİ VE ESNAFA FAİZSİZ KREDİ VERİLECEK

“Sigorta, prim borcu olmayan KOBİ’lere ve esnafa ödediği vergi kadar faizsiz kredi açacağız.”

12 YILDA 13 KEZ DEĞİŞEN EĞİTİM POLİTİKASI

“12 yılda 13 kez eğitim politikası değişmişse millilikte bir problem var demektir. Bugünkü milli eğitim milli olmaktan çıkmıştır. Hiçbir anne ve baba bu eğitim sisteminden memnun değil. Çocuklarını hangi okula göndereceklerini bilemiyorlar. Bu mudur Milli Eğitim? Eğitim bir ülkenin geleceği demektir. Öğretmenleri bu ükenin 1. sınıf yurttaşı yapacağım.”

NEDEN YASAK?

“Siyaseti bulaştırdıkları için Türkiye eğitimde kan kaybediyor. Siyasilerin değil, eğitimcilerin belirlediği yeni bir eğitim politikası belirleyeceğiz. Taşımalı eğitime son vereceğiz. Tam gün eğitim yapacağız. Ankara’daki beyler öğle yemeği yer taşradaki öğretmene öğle yemeği yasak. Neden yasak? Bunu kaldıracağız. Okul aile birliklerinin tamamını yasal statüye ulaştıracağız.”

SORUNU BERABER ÇÖZECEĞİZ

“Kürt sorunu tek bir partinin çözebileceği bir sorun olmaktan çıkmıştır. Bütün partiler teröre karşıyız diyecek, ama, fakat, lakin ile bu iş olmaz. Kürt sorununu toplumsal uzlaşma ile birlikte çözeceğiz. Toplumsal uzlaşmanın merkezi TBMM‘dir.”

GAZİLERLE MİLLETVEKİLLERİ EŞİT OLACAK

“Milletvekilinin sağlık hakkı ne ise gazilerimize de bu hakları sağlayacağız. Derdimizi anlatacak yer bulamıyoruz diyorlar. Başbakanlık’a bağlı Gaziler ve Şehitler Yüksek Kurulu oluşturacağız.”

İKTİDARIMIZIN İLK 100 GÜNÜNDE

CHP iktidarının ilk 100 gününde; Emeklilere Kurban ve Ramazan bayramında ikramiye vereceğiz. Aile sigortası kanununu çıkaracağız. Taşerona son vereceğiz herkes kadrolu olacak. Faizlerin en az yüzde 80’ini sileceğiz. Siyasi ahlak yasası kuracağız. Passolig uygulaması kalkacak, mazot çiftçiye 1 lira 80 kuruş olacak. Yüzde 10 seçim barajını kaldıracağız. Yurt sorununu tamamen çözeceğiz. KOBİ’lere sıfır fazili kredi açacağız. Orman köylüleri sigortalı çalışacak.”

Bir cevap yazın