3 Temmuz 2021

CESEDİ 18 GÜN SONRA BULUNDU!..

Uzunköprü İlçesi'nde 26 Şubat günü tarihi taş köprüden atlayarak intihar eden 17 yaşındaki Doğuş Tavukçu'nun cesedi 18 gün sonra atladığı noktadan 40 kilometre ileride balıkçı ağlarına takılı halde bulundu.

CHP Edirne Milletvekili Erdin Bircan’ın Meclis ve ülke gündemine taşıdığı, Uzunköprü İlçesi’nde 26 Şubat günü tarihi taş köprüden atlayarak intihar eden 17 yaşındaki Doğuş Tavukçu’nun cesedi 18 gün sonra, atladığı noktadan yaklaşık 40 kilometre uzaklıkta Meriç ilçesine bağlı Adasarhanlı Köyü mevkiinde balıkçıların ağlarına takılarak bulundu.

erdin-bircan-ergene

Yapılan otopsi ile cesedin Doğuş Tavukçu’ya ait olduğu kesinleşti. Doğuş Tavukçu’nun cesedinin arama çalışmaları Ergene’nin kirliliği nedeniyle yapılamamış, AFAD ekipleri ve dalgıç polisler suya kirlilik nedeniyle girememişlerdi. 9 günlük yüzeysel arama soruncunda bulunamayan Tavukçu’nun cesedi için arama çalışmaları sonlandırılmıştı.

Konuyu Meclis ve ülke gündemine taşıyan Erdin Bircan, Ergene’nin kirliliğini de bulunamayan ceset üzerinden tekrar gündeme getirdi.

Bir cevap yazın