28 Haziran 2021

Çerkezköy’de Meslek Edindirme Kursu Açıldı!

cerkezkoyde-meslek-edindirme-kursu-acildi

cerkezkoyde-meslek-edindirme-kursu-acildi

Çerkezköy’de Meslek Edindirme Kursu Açıldı! Çerkezköy Belediyesi ve Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Hayat Boyu Öğrenme Şube Müdürlüğü işbirliğiyle Çerkezköy Mahalle Evleri’nde meslek edindire kursları açıldı.

Çerkezköy Belediye Başkanı Vahap Akay, Veliköy, Kızılpınar ve Bağlık Mahalle evlerinde hayata geçirilen meslek edindirme kurslarını ziyaret ederek kursiyerlere başarılar diledi.

Çerkezköy’de Meslek Edindirme Kursu

Meslek Edindirme Kurslarına kadınların yoğun ilgi gösterdiklerini belirten Başkan Vahap Akay, “Kadınlarımıza basit iğne teknikleri, rölyef, seramik çalışması, makine nakışı, kurdela işi, ipek ve koza çalışması ile hediyelik eşya çalışması gibi alanlarda usta öğreticiler tarafından eğitim veriliyor. Mahalle Evleri’mizde hem kadınlarımız meslek ediniyorlar, hem de bilgisayar sınıflarımız sayesinde çocuklarımız uzaktan eğitime erişiyorlar. ” 2021’in Mayıs ayında sona erecek kursta başarılı olan kursiyerlere Milli Eğitim Bakanlığı onaylı sertifika verilecek.

Çerkezköylülük bilinci artıyor

Belediye Başkanı Vahap Akay, ev hanımlarının boş vakitlerini değerlendirmelerini ve aile ekonomilerine katkıda bulunmalarını hedeflediklerini söyledi. Akay, bu kurslarda Çerkezköylü olma bilincinin de arttığına dikkat çekti.

Bir cevap yazın