4 Temmuz 2021

CELALİYE KÖYÜNE YENİ İLKOKUL

Celaliye Necati Gültekin İlkokulu Sayın Valimiz Esengül CİVELİK´in teşrifleriyle eğitim öğretime açıldı.

Lüleburgaz Celaliye Köyü´nde 1905 yılında 3 sınıflı olarak eğitim öğretime başlamış olan okulumuz daha sonra ihtiyaca cevap verebilemek için aynı bahçeye 1960 yılında tek katlı ve 3 sınıflı olarak yeniden yapılmıştır. 2 yıl sonra ihtiyacı karşılayamadığı için 2. kat yığma tuğla ile çıkılarak derslik sayısı 6´ ya yükseltilmiştir.
Hizmet ömrünü dolduran binanın yıkılarak yeniden yapılması için gönüllü olan BNG Tarım AŞ ´nin sahibi Necati GÜLTEKİN ile Valiliğimiz 30 Mayıs 2014 tarihinde protokol imzalamıştır. 15 Haziran 2014 tarihinde eski bina yıkılarak yerine 1 anasınıfı, 4 derslik, 1 bilişim teknolojileri sınıfı, 1 görsel sanatlar sınıfı , 1 çok amaçlı salon , 1 kütüphane, 1 kantin , 1 öğretmenler odası, 1 müdür odası olmak üzere yeni bina inşaatına başlanmıştır. Eğitim ve donatım malzemeleri dahil olmak üzere bağışçımız tarafından yaptırılan yeni okul binamız 23 Nisan 2015 tarihinde Sayın Valimiz Esengül CİVELEK, protokol ve halkın katılımıyla kullanıma açılmıştır.

Hayırsever Necati GÜLTEKİN´e, Lüleburgaz ve Türk Milli Eğitimine yaptığı bu anlamlı hizmet ve katkılarından dolayı şükranlarımızı sunuyoruz.

1

2

5

3

6

7

Bir cevap yazın