3 Temmuz 2021

ÇAYANLARIN YOLU DEDİLER ÇİYAN ÇIKTILAR!..

Lüleburgaz Belediye Başkanı Yardımcısı Kevser Özkan, sosyal medya üzerinden yaptığı açıklamalarla CHP İlçe Başkanı Özgür Kaya’ya cevap verdi. Başkan Yardımcısı Özkan “Hepimizin kişisel bir tarihi var birileri bunu siyaset uğruna yerle yeksan edecekse ben buna izin veremem. Partimiz zarar görmesin deyip susuşumuz bizi töhmet altında bırakıyor ama partililerine bu kadar zarar verenleri de herkes görmeli” dedi.

İşte Kevser Özkan’ın o açıklaması:

YOLUMUZ ÇAYANLARIN YOLU DEDİLER, ÇİYAN ÇIKTILAR…
Bugüne kadar suskun kalışımız, haklı olduğunuzdan değil, birlik ve beraberliğe, dayanışma içerisinde olmaya en ihtiyaç duyulan şu günlerde CHP’sinin ilkelerine bağlılığımızdandır.
İlçe Başkanı ve yönetimi, birlik ve beraberliğin değil, kışkırtma ve çatışmanın tarafı olmuştur. Partili belediye meclis üyelerini bile bir araya getiremeyen, gazetelerde ilan edilen, sağır sultanın duyduğu bildiği meclis toplantısının gününü tespit edemeyen, dedikodular üzerinden kamuoyuna açıklama yapmak, beceriksizliktir, ciddiyetsizliktir. Çabuk hırsız ev sahibini şaşırtır derler, böyle yaparak bu işler nasıl ve nereye kadar yürütülebilir hepimizce merak konusudur …Kışkırtmanın, çatışmanın tarafı olmayacağız. Gerçekleri paylaşma hakkımızı, ifade etme özgürlüğümüzü kullanacağız.(Bir savaştan sonra eleştiri yapanlardan biri, parmağını harita üzerinde gezdirerek Nabolyon’ a şöyle der: “Şuradan geçip önce orayı alsaydınız, sonra buradan geçip şurayı da alırdınız.” Napolyon güler, “Evet, oralar parmakla alınsaydı, öyle yapardım.” İşte strateji dâhisi Napolyon’dan aktarılan anekdota benzer anlattıklarınız, söylemekle değil “eylem”lilikle mümkün. Tabi sizin eylemlilik algınız İçki sofralarından, iftar soflarına o da olmadı kahvaltı sofralarına giderken yumruk havaya’dan ibarettir. Demokrasi, hukuk kuralları içerisinde yasal zeminde siyaset ve icraat işidir. Belediye Meclis üyelerini yazılı olarak çağırdığı toplantıya bizzat kendisi katılmamış, ne zaman geleceği konusunda hiçbir bilgi ve mazaret paylaşmamış 20 dakika beklemeden sonra katılan meclis üyeleri toplantı yerinden ayrılmıştır. Bundan sonra hiçbir ciddi davet tarafımıza ulaşmamıştır. Kahvaltılarla ilgili yapılan davetlerde kimin katılacağı yada hangi nedenle kahvaltı organize edildiği bilgilendirmesi yapılmamıştır. Meclis üyeleri boş gezenin boş kalfası değildir. Her biri Lüleburgaz’lıların sevdiği saydığı meslek grubundan insanlardır. Hiçbiri bedava kahvaltı etme derdinde değildir. Mesai günlerinde yapılan kahvaltılara da işleri gereği, katılamamışlardır. Yapılan tüm eylemler, İlkesiz, içeriksiz, ikbal peşinde şov amaçlıdır…Dertleri sorun çözme değil, toplumu kışkırtmak olanlar Yolumuz Çayanların yoludur dediler, çiyan çıktılar…90 günlük devri alemde her nedense yolları bugüne kadar kendi siyasi partilerinin iktidar olduğu yerel yönetime hiç düşmemiştir. Ulusal ve uluslararası düzeyde gösterilen yerel başarıların hiçbirini ağızlarına almamış olmaları samimiyetsiz, ciddiyetsiz olduklarının apaçık ispatıdır.

 

Bir cevap yazın