29 Haziran 2021

Can dostlarımıza gözümüz gibi bakıyoruz!

can-dostlarimiza-gozumuz-gibi-bakiyoruz

Can dostlarımıza gözümüz gibi bakıyoruz! Çorlu Belediyesi Geçici Hayvan Bakımevi’miz, hayvan ve halk sağlığına yönelik koruyucu çalışmalar kapsamında faaliyetlerine devam ediyor.

Can dostlarımıza gözümüz gibi bakıyoruz! Çorlu Belediyesi Geçici Hayvan Bakımevi çalışmaları hakkında şu açıklamayı yaptı: “İl Tarım Müdürlüğü ile Orman ve Su İşleri Bakanlığı tarafından düzenli olarak denetlenen, 2 veteriner hekim, 1 büro görevlisi, 7 işçi ve 2 hayvan nakil aracı ile hizmet veren Çorlu Belediyesi Hayvan Bakımevi’miz, vatandaşlarımızın ve can dostlarımızın yardımına koşuyor.

Can dostlarımıza gözü gibi bakan Çorlu Belediyesi Hayvan Bakımevi’miz 2019 yılı itibariyle 415 hasta ve yaralı hayvanı tedavi ederek sağlığına kavuştururken 208 sahipsiz hayvanı da aşıları ve karneleri ile birlikte sahiplendirdi.

Veterinerlerimiz bu süreçte 171 sokak hayvanını steril şartlarda kısırlaştırıp küpe ve çip takma işlemi gerçekleştirdi. Ayrıca 252 hayvan kuduz yönünden aşılanıp paraziter ilaçlamaları yapılarak sağlıklı hâle getirildi.

Geçici Hayvan Bakımevi’mizde görevli personelimiz vatandaşlarımızdan gelen 403 adet talep ve şikâyeti değerlendirerek çözüme ulaştı. Veteriner hekimlerimiz ve görevli personelimiz bu süreçte ayrıca 160 öğrenciyi Bakımevi’mizde ağırlayarak onlara hayvanlar ve bakımları konusunda bilgiler verip çocuklarımıza hayvan ve doğa sevgisi aşılanması konusunda katkıda bulundu.

Çorlu Belediyesi Geçici Hayvan Bakımevimiz ayrıca rutin olarak sokak hayvanları için çok sayıda kedi ve köpek kulübesi, mama ve su kabı yaptırarak şehrimizin muhtelif noktalarında konuşlandırılması işlemlerine de devam ediyor.

Can dostlarımızın her daim yanında olan Geçici Hayvan Bakımevi‘mize 444 99 59 no’lu telefondan ulaşabilirsiniz.”

[facebook][tweet][Google]

Bir cevap yazın