7 Haziran 2021

Büyükkarıştıran’da Bayrak İsyanı!

Büyükkarıştıran'da Bayrak İsyanı

Büyükkarıştıran’da Bayrak İsyanı! 30 Ağustos zaferi tarihinin gördüğü en büyük zaferlerden birisi olarak dünya tarihe geçmiş ve Türk milletinin ne denli büyük işler yapabileceğini tüm dünyaya ispat etmiştir. Bu büyük zafer aynı zamanda Cumhuriyetin ve Bağımsızlığın temelini atmıştır. 

Büyükkarıştıran’da Bayrak İsyanı! Cumhuriyet Halk Partisi Lüleburgaz İlçe Başkanlığı Büyükkarıştıran’da yaşanan bayrak krizi ile ilgili açıklamada bulundu.

Açıklamada şu ifadeler kullanıldı: “Cumhuriyete düşman olanlar, Bağımsızlığı ve Özgürlüğü anlamayanlar bu  büyük zaferin gölgelenmesi ve unutturulması için ellerinden geleni yapmaktadırlar. Bu gün ülkemizde Mustafa Kemal Atatürk ün Gençliğe Hitabede belirttiği gibi iktidar sahipleri siyasi emellerini ulusun geleceğini çalmak isteyenlerle birleştirmişlerdir. Ve bu gün Lüleburgaz’a bağlı beldemiz B.Karıştıran’da iktidarda olan AKP’li belediye başkanı ve yönetimi de bu hayasız saldırıya kendi siyasi menfaatleri için ortak olmuştur.

“Bayraklar Özellikle Asılmadı”

30 Ağustos Zafer Bayramı gününde Büyük Karıştıran’da bundan önceki yıllarda asılan TÜRK BAYRAKları belediye tarafından özellikle asılmamış ve bu büyük zafer Trakya halkına unutturulmaya çalışılmıştır. Ancak bu Büyük Zaferi unutturmaya çalışanlar şunu iyi bilmelidir ki, tarihte hiç kimsenin Türk milletini silmeye ve Türk Bayrağını indirmeye gücü yetmemiştir ve yetmeyecektir. Cumhuriyetin ve Bağımsızlığımızın temeli olan 30 Ağustos Zafer Bayramını ve Türk Bayrağını gölgelemeye çalışanlar, tarihin her döneminde olduğu gibi bu asil milletten gereken cevabı alacaktır.

Ve biz Cumhuriyet Halk Partililer var olduğumuz sürece Bağımsızlığımı ve Bayrağımızı her ne pahasına olursa olsun sonsuz kadar koruyacak ve bu uğurda hiçbir bedeli ödemekten çekinmeyeceğiz. Büyük Karıştıran belediye yönetimini buradan uyarıyoruz: Türk Bayrağını siyasetlerine malzeme edenler bunun sonuçlarına katlanmalıdır ve hiç kimse Trakya insanın Bayrağına bağlılığını test etmemelidir.”

[facebook][tweet][Google]

Bir cevap yazın