3 Temmuz 2021

BÜYÜK KRİZ TEKİRDAĞ’IN KAPISINDA!..

Tekirdağ'da ödenmeyen kredi ve kredi kartları borç tutarı krizin boyutlarını gözler önüne serdi. Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu 2015 yılı Aralık ayı verilerine göre, Tekirdağ’da ödenemeyen taşıt kredileri 2 milyon 326 bin TL, konut kredileri 9 milyon 328 bin TL’ye ulaştı.

Tekirdağ’da ödenmeyen kredi ve kredi kartları borç tutarı krizin boyutlarını gözler önüne serdi. Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu 2015 yılı Aralık ayı verilerine göre, Tekirdağ’da ödenemeyen taşıt kredileri 2 milyon 326 bin TL,  konut kredileri 9 milyon 328 bin TL’ye ulaştı.

Takipteki diğer tüketici kredileri ise toplamda 130 milyon 426 bin TL olurken, kredi kartlarındaki rakam ise 724 milyon 038 bin TL oldu.

CHP’Lİ KÖPRÜLÜ: “SESSİZ BİR KRİZ YAŞANIYOR”

Ödenemeyen kredi kartı ve ihtiyaç kredisi borçlarını soru önergesiyle daha önce Meclis gündemine taşıyan ve Maliye Bakanı tarafından verilen yanıtın yetersiz olduğunu belirten CHP Tekirdağ Milletvekili ve TBMM Başkanlık Divan Üyesi Emre Köprülü, Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu’nun resmi olarak açıklama yapmaktan kaçındığını, faiz ve borç batağında boğulan halkın içinde bulunduğu durumun kurum tarafından gizlenmeye çalışıldığını belirtti.

Partisinin hükümet olması durumunda kredi ve kredi kartı borçlarının yüzde 80’i sileceklerini hatırlatan CHP’li Köprülü, muhalefette olmalarına rağmen konuyla ilgili yasa tekliflerini TBMM’ye sunduklarını kaydetti.

Ülkenin içinde bulunduğu ekonomik durumun hiç de iç açıcı olmadığını vurgulayan Köprülü, “Ülkede adeta sessiz bir ekonomik kriz yaşanıyor. Gazete ve televizyon haberlerine baktığınızda yandaş basın ülkede her şey yolundaymış gibi haber yapıyor. Gerçekler ise çok daha farklı” diye konuştu.

 

Bir cevap yazın