3 Temmuz 2021

BU PROJE VELİLERİ SEVİNDİRECEK!..

Çorlu’da faaliyet gösteren Özel Çorlu İlk Hayat Anaokulu öğrencilerin okuldan sonraki yaşantılarında da eğitimin devamını keyifli bir şekilde sürdürmelerine olanak sağlayan “İlk Hayat Evde” projelerini hayata geçirdi.

ilk hayat evdeProje detayları hakkında bilgi veren Okul Kurucu Müdürü Uzm. Psk. Mustafa DOĞAN, “Evde çocuğumla beraber nasıl verimli vakit geçirebilirim, evin her tarafı oyuncak oldu, çocuğum daha hala oyuncak istiyor. Çocuğumun ilgi alanına inemiyorum gibi soruların cevabını bulmakta zorlanan velilerimize yardımcı olmak ve evdeki işbirliği ve vakitlerin kaliteli olmasına dikkat çekmek istedik. Her ay sonu velilerimiz için hazırladığımız 5 gelişimsel etkinlikleri (sanat etkinliği, İngilizce etkinliği, rehberlik etkinliği, fen-matematik ve Türkçe) mail yoluyla gönderiyoruz. Tüm etkinliklerin amaç ve kazanımları, eğer ki birkaç aşamadan oluşuyorsa aşamaları, gerekli malzemeler (maddi değeri olmayan artık malzemeler öncelikli olacak) ve etkinliğin yapılış şeklini velilerimize belirtiyoruz ve çocuklarıyla beraber özenle seçilmiş etkinlikleri yapıyorlar. Velilerimizin de farkındalık kazandığı bu süreçte, öğrencilerimize de bir çok kazanımı veli işbirliği ile gerçekleştirmenin mutluluğunu yaşıyoruz. Uygulamanın sonuçları gayet başarılı” diye konuştu.

Okulun velileri de bu güzel çalışmadan ötürü okul yönetimi ve öğretmenlerinin çalışmalarının çok yerinde ve doğru adımlar atılarak gerçekleştiğini söyleyerek memnuniyetlerini ifade ettiler.

 

 

Bir cevap yazın