4 Temmuz 2021

BU BAYRAK HEPİMİZİN!..

Lüleburgaz Belediyesi resmi Facebook sayfasında yayınlanan haberin yankıları sürüyor. Zabıta ekiplerine yönelik olumsuz eleştiride bulunan ve kanunları hiçe sayan seyyar satıcıya ve yaptığının doğruymuş gibi gösterilip istismara göz yumulmasına cevap veren Belediye, ‘Fotoğrafın Gerçek Yüzü’ başlığıyla bize, en küçük fırsatta çamur at izi kalsın mantığı ile çalışan bazı kişilerin bayrağımızı nasıl istismar ettiklerini gösterdi. Hepimizin siyasi görüşü veya düşünceleri her ne kadar farklı olursa olsun,  ticari kaygılar, kin ve nefret duyguları ne kadar çok olursa olsun unutmayın, BU BAYRAK HEPİMİZİN!.. Kimse ortak değerlerimizi istismar etmesin!..

Haberde şu ifadelere yer verildi:

Lüleburgaz İstasyon Caddesi üzerinde rutin olarak seyyar satıcılarla mücadelesini sürdüren Zabıta ekipleri, bayrak ve kuru yemiş satışı gerçekleştiren seyyar satıcı için de gerekli yasal işlemleri gerçekleştirdi.

Lüleburgaz Belediyesi Zabıta ekipleri seyyar satıcılarla mücadele kapsamında denetimlerine devam ediyor. İstasyon Caddesi üzerinde bayrak ve kuru yemiş satışı yapan seyyar satıcı, yerel bir gazetede milli duygularından dolayı bayrak satışı yaptığını ve Zabıta ekiplerinin engel olduğunu ifade ediyor. Ancak seyyar satıcının cadde üzerinde kuru yemiş tezgahlarıyla satış yapması üzerine seyyar satıcılarla mücadele kapsamında genel olarak uygulanan Kabahatler Kanununa göre gerekli idari işlem uygulandı.

Olaya tanık olan ve haberi okuyan duyarlı vatandaşlara da ‘istismarın bu kadarına pes’ dedirtti.

Bir cevap yazın