8 Haziran 2021

BİRCAN’DAN ADALET DAVETİ!

bircandan-adalet-daveti

bircandan-adalet-daveti

Bircan’dan adalet daveti! Cumhuriyet Halk Partisi Edirne Milletvekili Erdin Bircan, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun başlattığı Adalet Yürüyüşüne, ülkemizin geleceğinden kaygı duyan herkesi davet ederek, “Genel Başkanımızın başlattığı Adalet Yürüyüşü bu ülkede yaşayan herkes içindir. Adaleti yok edenler, toplumumuzun geleceğini çalmaktadır. Bu yüzden toplumumuzun her kesiminden insanımızı yürüyüşümüze davet ediyorum” dedi.

CHP Edirne Milletvekili Erdin Bircan, yürüyüşün her geçen gün daha geniş kitlelerin katılımları ile devam ettiğini vurgulayarak, “Bu ülkede adaleti yok etti saray ve AKP. Bir toplumda adalet yok olursa her şey yok olur. Bu yüzden sayın Genel Başkanımızla birlikte yürüyoruz” diye konuştu. CHP’li Bircan, Adalet arayışının en temel arayış olduğunun altını çizerek, “Sanatçılar, sivil toplum örgütleri, meslek örgütleri, sendikalar, Soma’da kaybettiğimiz madencilerimizin yakınları, toplumun her kesiminden AKP mağdurları bizimle birlikte yürüyor. Adalete yürüyorlar. Genel Başkanımızın yürüyüşü milyonların sessiz çığlığına ses oldu” dedi.

Devlet Ancak Adalet Varsa Ayakta Durur

Ankara’dan başlayan Adalet yürüyüşünün bayram dahil Maltepe Cezaevine kadar aralıksız  devam edeceğinin bilgisini de veren Bircan, “Milyonların sesi olarak, adalet isteyenlerden aldığımız güçle yürüyoruz. Devlet ancak adalet varsa ayakta durur. Mustafa Kemal Atatürk’ün kurduğu Türkiye Cumhuriyeti sonsuza kadar yaşasın diye yürüyoruz” açıklamasın bulundu. Bircan Adalet yürüyüşü çağrısını yineleyerek, “Adaletin olmadığı yerde huzur olmaz, hak olmaz, devlet olmaz. Adalet için yürüyüşümüze duyarlı tüm yurttaşlarımızı davet ediyorum” dedi.

[facebook][tweet][Google]

Bir cevap yazın