3 Temmuz 2021

BERCADIA İLE İLGİLİ ŞOK İDDİA!

Lüleburgaz’ın ilk çok katlı AVM’si BERCADIA AVM 26 Aralık 2015 tarihinde ilk defa kapılarını Lüleburgazlılara açtı.

Yeni açılan AVM’yi görebilmek için Lüleburgazlılar avm önünde uzun kuyruklar oluşturdular ve saatlerce sırada beklediler. İçeriye girdiklerinde inşaatı tam bitmemiş, hala tadilatı devam eden dükkanlar, çalışmayan tuvaletlerle karşılaşan halk doğal olarak ilk ziyaretinde umduğunu bulamadı.

ORGANİZASYONSUZ AÇILIŞ
Resmi duyuru ve açılış organizasyonu yapılmadan adeta apar topar açılan AVM’nin neden böyle bir yöntem izlediği ise kafalarda soru işareti olarak kalmıştı. Yaptığımız araştırma sonucunda resmi açılışın Ocak ayında olduğunu öğrendik. Yani  Lüleburgazlıların beklediği  o açılış organizasyonu tarihi net olmamakla beraber Ocak ayında olacağı duyuruldu.

FİRMALARIN MAHKEMEYE GİTTİĞİ  İDDİA EDİLİYOR...
Bercadia AVM’nin inşaatının Ekim ayında bitmesi planlanırken işlerin uzaması ve Aralık sonuna apar topar yetiştirilmesiyle ilgili ortalığa bir iddia atıldı. İnşaatın ekim ayında bitmemesi sebebiyle AVM’de yer alacak firmalar mağduriyetlerini dile getirdiği, hatta bazı firmaların işi mahkemeye götürdüğü iddia ediliyor. Örneğin eski yerini boşaltan LCW firmasının Bercadi AVM’nin kapalı olması halinde yılbaşında hiç satış yapamaması gibi firmaları mağdur edecek durumların ortaya çıkmaması için böyle bir hızlı açılışa gittiği iddia ediliyor.

Bakalım ilerleyen günlerde konuyla ilgili  Bercadia’dan Resmi bir açıklama yapılacak mı yoksa fazla üzerine düşülmeyip geçiştirilecek mi hep beraber göreceğiz.

 

Bir cevap yazın