15 Nisan 2021

BELEDİYELER DİKKAT!..

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, terör örgütleriyle bağlantılı olan belediyelere göz dağı vererek, “Hiçbir müsamaha göstermeyiz” dedi.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Van’da, partisi tarafından düzenlenen bayramlaşma programına katıldı. Bakan Soylu, “Şunu çok net söylüyorum, demokrasiyle ve hukukun üstünlüğüyle belediyeleri yönetenler başımızın üzerindedir. Ama yerel yönetimlerini terörün lojistiği olarak kullananların hesabını göreceğimizi bütün herkesin bilmesin istiyoruz. Hiçbir müsamaha göstermeyiz” diye konuştu.

BELEDİYELERE KAYYUM ATANMASI

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, belediyelere kayyum atanması konusuyla ilgili olarak şunları söyledi: “

Halkın oyuyla gelen, ben seçildim istediğimi yaparım diyenlere ister teröre malzeme veririm, ister dağa buradan lojistik sağlarım. İster adam gönderirim diyenlere karşı, bizim söyleyecek sözümüz olmayacak mı? Demokrasi adına, hukukun üstünlüğü adına, milletimiz adına bu ülkenin kaynaklarıyla, bu ülkenin vergileriyle birlikte belediyeden milletimize vatandaşımıza hizmet gelmesi gerekirken, o hizmeti yapmak yerine bu milletin o fitne tuzağa düşmesi için, elinden geleni yapanlara bir sözümüz olmayacak mı? Hani hukuk millet niçin bize oy verdi? Hukukun üstünlüğünü devam ettirmemiz için. Demokrasiyi geliştirebilmemiz için, milletin hakkını ve hukukunu savunabilmemiz için. Verdiği her kuruş verginin ‘ben seni seçiyorum bunu sana emanet ediyorum’ derken eğer biz buna rıza gösterir buna ses çıkarmazsak birileri laf söyleyecek diye geri adım atarsak, bu aldığımız oyları bize verilen emaneti hak etmemişiz demektir.”

Bir cevap yazın