29 Haziran 2021

BELEDİYE’DEN İDDİALARA RESMİ CEVAP

Lüleburgaz Belediyesi son dönemde işe alınan personeller hakkında resmi açıklamada bulundu. Yapılan açıklama sabah gazetesinin  yapmış olduğu habere bir cevaptı.

İşte Sabah Gazetesi’nin iddiası:

CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun ‘Akraba kayırmacılığı yapmayın’ sözü partisinde tersine işliyor. Kırklareli’nin en büyük ilçesi Lüleburgaz Belediyesi’nde 6 komisyonda üyeliği bulunan meclis üyesi İsmail Yurdatapan, 39 yaşındaki oğlu Ali Özgür Yurdatapan’ı yaş sınırı 35 olan belediye birimine aldı. Söz konusu birim için açılan sınava giren 228 kişi elendi, sadece meclis üyesinin oğlu işe alındı.

 

 

6 Ağustos 2019 tarihinde sabah gazetesinde yer alan iddiaya Lüleburgaz Belediyesince resmi açıklama yapıldı.

BASININ VE KAMUOYUNUN BİLGİSİNE

Sabah Gazetesinin 07.08.2019 tarihli baskısında yer alan “Torpil Rezaletine CHP’liler İsyan Etti” başlıklı haber içeriğinde yer alan asılsız iddialar ile Kurumumuz, Belediye Başkanımız Dr. Murat GERENLİ başta olmak üzere başkan yardımcılarımız ve meclis üyelerimiz açık ve sistemli bir şekilde karalanmaya ve itibarsızlaştırılmaya çalışılmaktadır.

Lüleburgaz Belediyesi yıllardır olduğu gibi bugün de adil, şeffaf ve hesap verebilir bir yönetim anlayışıyla hizmetlerine devam etmektedir. Bu doğrultuda belediyemiz, hizmet kalitesinin ve verimliliğinin arttırılması amacıyla, Lüleburgaz Belediyesi Personel Hizmetleri A.Ş. bünyesinde çalıştırılmak üzere ülkenin ve belediyemizin ekonomik şartları da göz önünde bulundurularak 20 kişilik personel alımına gitmiş ve personel alım ilanı 27.06.2019’da belediyemiz web sitesinde yayınlanmıştır. Başvurular, 5 kişilik adil ve tarafsız bir komisyon tarafından değerlendirilmiş olup mülakat sonuçları da 18.07.2019’da belediyemiz web sitesinde yayınlanmıştır. Personel alım ilanında da açıkça yazıldığı gibi ilgili pozisyonun başvuru yaş sınırı 40 olup, pozisyona 239 kişi değil 8 kişi başvurmuştur. Söz konusu haberin tümünün gerçeğe aykırı olduğu ve çarpıtılarak verildiği belirttiğimiz bu sebeplerle açığa çıkmıştır.

Ayrıca Lüleburgaz Belediye Başkanı Dr. Murat GERENLİ’ye yönelik iftiraya varan bu haber içeriğiyle alakalı gerekli yasal müracaatlar ilgili makamlara yapılmıştır.  Lüleburgaz Belediyesi, her türlü kişisel çıkarın üzerinde olduğu bilinç ve yönetim anlayışıyla, adil, şeffaflık, katılımcılık, dürüstlük, hesap verebilirlik, kamu yararını gözetme ve hukukun üstünlüğü ilkelerinden asla taviz vermeyecektir.

Kamuoyunun bilgisine saygıyla sunarız.

Lüleburgaz Belediye Başkanlığı

 

Bir cevap yazın