29 Haziran 2021

Belediye projeyle düğün fiyatlarını düşürdü!

belediye-projeyle-dugun-fiyatlarini-dusurdu

Pınarhisar Belediye Başkanı İhsan Talay, Sosyal Sorumluluk Projelerinden Evlendirme Desteği Projesinin ilk etabı olan düğün salonlarının kiralama ücretini söz verdiği üzere sadece asgari masraflar seviyesine indirdi.

Konuyla ilgili şu açıklama yapıldı: “1200 TL olan yazlık ve kışlık düğün salonu kiralama ücreti Meclis kararı ile 420 TL+KDV’ye düşürülmüştür. TÜM YENİ EVLENECEK ÇİFTLERİMİZE VE SÜNNET DÜĞÜNÜ YAPACAK VATANDAŞLARIMIZA HAYIRLI OLSUN.

Belediyemiz, ilçemizdeki yeni evlenecek çiftlerimizi artık bir müşteri olarak değerlendirme dönemini kapatmıştır. Çiftlerimizin ekonomik anlamdaki bu zor günlerinde kâr elde etme peşinde koşmak yerine maddi ve manevi olarak onların yardımcısı olacağız.

Yazlık Düğün Salonumuzun Üzerini Kapatma Projemizin; tasarım, araştırma-geliştirme ve maliyetlendirme iş ve işlemleri tamamlanmış bulunmaktadır.

İlçemize yakışır bir proje gerçekleştirme yolunda bu projemizi de ilçemize çok kısa vadede kazandıracak olmanın heyecanını yaşamakla birlikte, Ramazan Bayramı ve sonrasında yakın dönemde çok yoğun düğün ve organizasyon taleplerinin gelmesi üzerine, vatandaşlarımızın mağduriyetini gidermek adına yeni mağduriyetlere yol açmamak için belediyemiz yoğun sezon suresince inşaatı bekletme kararı almıştır. Düğün sezonu bittiği gibi inşaat başlayacaktır ve yeni döneme hazır olacaktır.

Evlendirme desteği projemizin de teknik ve yasal altyapısını kurma aşamasında çalışmalarımız başlatılmış olup evlenecek çiftlerimize yakın zamanda bu konuda mutlu haberi vereceğiz.

Tüm evlenecek çiftlerimize şimdiden mutluluklar dileriz. Belediye olarak evlenecek çiftlerimizin daima yanında yer alarak onlara destek olmaya devam edeceğiz.”

İhsan Talay
Belediye Başkanı

Bir cevap yazın