18 Ocak 2021

“Belediye Başkanlarının İşi Siyaset Değil!”

Belediye Başkanlarının İşi

“Belediye Başkanlarının İşi Siyaset Değil!” Cumhuriyet Halk Partisi Lüleburgaz İlçe Başkanlığı son günlerde artarak devam eden tartışmaların ardından bir açıklama yaptı.

“Belediye Başkanlarının İşi Siyaset Değil!” İşte Cumhuriyet Halk Partisi Lüleburgaz İlçe Başkanlığı’ndan yapılan açıklama:

“BELEDİYE BAŞKANLARININ İŞİ SİYASET DEĞİL HİZMETTİR…

BELEDİYE BAŞKANININ KURULTAY DELEGESİ OLMASINI DOĞRU BULMUYORUZ.

Geçtiğimiz pazartesi günü Halk toplantısında CHP Milletvekilimiz Turabi Kayan’ın açıklamalarıyla gündeme gelen Lüleburgaz İlçe Yönetimi tarafından kimlerin kurultay delegesi gösterildiği ve kimlerin delege olduğu tartışması parti kamuoyunda ciddi tartışmalara ve spekülasyonlara sebep olmuş, kamuoyunun aydınlatılması bir görev haline gelmiştir.

Halk Toplantısında da belirttiğimiz üzere, bu konuları basın üzerinde tartışılmasını doğru bulmamakla beraber, konuya açıklık getirmemiz şart olmuştur.

Bilindiği üzere kurultay delegeleri İL BAŞKAN adaylarının  listesinden aday olmaktadır. Geçtiğimiz il kongresinden öncesinde yeni seçilen  Lüleburgaz İlçe Yönetiminin düzenlediği İLÇE DANIŞMA KURULU toplantısında Babaeski ve Kırklareli İlçe Yönetimleri tarafından desteklenen İl Başkan Adayına karşı Lüleburgaz’ın desteklediği İl Başkan Adayı Tuna Soykan olarak ilan edilmiştir. Ve Lüleburgaz bu listede yakın  tarihinde ilk defa altı(6)delegeden dördü(4) ile temsil edilmiş ve kurultay delegesi adaylarımız şunlar olmuştur ;

  1. Eski İlçe Başkanımız ve eski Milletvekilimiz Doktor Tansel BARIŞ
  2. İşçi kökenli çifçilik de yapan Siteler mahallesi delege seçimlerini başarı ile tamamlayan eski İlçe Başkanımız Zevcan ACAR
  3. CAM SANAYI İşçisi olan Eski Gençlik Kolları Başkanımız ve Yıldız Mahallesi delege seçimlerini başarı ile tamamlayan İlhami Zafer GİRGİN
  4. Lüleburgaz’da ESNAF olan eski İl, İlçe Yönetim kurulu üyemiz ve eski Belediye Meclis Üyemiz, İnönü ve Kurtuluş Mahallesi delege seçimlerini başarı ile tamamlayan Tanju GÖKTAŞ

Milletvekilimiz Tansel Barış hariç diğer arkadaşlarımız kırklı (40) yaşlarda olup, Lüleburgaz’ın işçisini, çiftçisini, esnafını Kurultayda en iyi şekilde temsil edecek meziyetlere sahip olduklarında geçmiş siyasi başarıları ile göstermişlerdir.

Lüleburgaz listesinin karşısında yer alan ve bugünkü il Başkanımızın (1) BİR OYLA il başkanlığını kazandığı  diğer listede Lüleburgaz iki kurultay delegelesiyle temsil edilmiş, bunlar

  1. Mustafa NALBANT  Evrensekiz Belediye Başkanı
  2. Gülhan HALEBAK (Lüleburgaz Belediye Başkanı Emin Halebak’ın eşi) olmuştur

O dönemde İlçe Danışma kurulunda ortak karar çıkmasına rağmen Lüleburgaz İlçe Kongresini kaybeden İlçe Başkan Adayı Alaaddin GÜNCER ve Milletvekilimiz Turabi KAYAN  Lüleburgaz’ın desteklediği listenin karşısında şimdiki İl Başkanımızın listesini destekleyerek Mustafa NALBANT  ve Gülhan HALEBAK’ın (Emin HALEBAK’ın eşi) Kurultay delegesini olmasını sağlamışlardır ve sonrasında Kurultaydan “ OY KULLANMADAN GELME “ tartışması da uzun süre devam etmiştir.

“Kurultay”en önemli siyasi kararların alındığı partililerin en üst düzey birimidir ve Genel Başkanı Seçimini gerçekleştiren organlardır. Biz İlçe Yönetimi olarak aradan geçen zamana rağmen hala aynı şeyi söylüyoruz, Belediye Başkanlarının Kurultay Delegesi olmasını doğru bulmuyoruz. Belediye Başkanlarının işi SİYASET değil HİZMETTİR.

Lüleburgaz’ın desteklediği  listede yer alan bu dört (4) KURULTAY DELEGESİ ADAYLARIMIZI temsil ettikleri sınıflar açısından GURURLA ve ONURLA savunuyoruz.  Halkın partisi CHP, işçinin, çiftçinin, esnafın ve aydınların bir araya gelerek AKP iktidarından ve AKP zihniyetinden bu ülkeyi mutlaka kurtaracak ve bu ülkeyi daha güzel yarınlara ulaştıracaktır.

Ve biz Cumhuriyet Halk Partililer, dün olduğu gibi bugün de hiç bir siyasi entrika içeresinde olmayacak, kapalı kapılar ardında ittifaklar kurmayacak ve halkı kandırmayacaz. Doğrular ister lehimize ister aleyhimize olsun sonuna kadar söylemeye ve savunmaya devam edeceğiz.”

Kamuoyu bilgisine saygıyla sunulur.

CUMHURİYET HALK PARTİSİ LÜLEBURGAZ İLÇE BAŞKANLIĞI

[facebook][tweet][Google]

Bir cevap yazın