28 Haziran 2021

Belediye Başkanları Mustafa Nalbant ve Hikmet Ata AK Parti’ye geçti!

belediye-baskanlari-mustafa-nalbant-ve-hikmet-ata-ak-partiye-gecti

Belediye Başkanları Mustafa Nalbant ve Hikmet Ata AK Parti’ye geçti! Kırklareli-Lüleburgaz’a bağlı Evrensekiz Belde Belediye Başkanı Mustafa Nalbant partisi CHP’den istifa edip, AK Parti’ye geçti. AK Parti’ye geçen sadece Nalbant olmadı.

Evrensekiz Belediye Başkanı Mustafa Nalbant yaklaşık olarak 1 ay önce Cumhuriyet Halk Partisi’nden (CHP) istifa etti. Nalbant, bu kararının gerekçesi olarak da siyasi arenada CHP’den destek görmediğini gerekçe olarak dile gösteriyordu.

Erdoğan rozeti taktı

İstifa kararının ardından AK Parti’ye geçen ve Ankara’ya giden Mustafa Nalbant’a, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan AK Parti grup toplantısının ardından parti rozetini taktı.

Hikmet Ata’da AK Parti’ye geçti

Tekirdağ Marmaraereğlisi İlçe Belediye Başkanı Hikmet Ata da partisi Demokratik Sol Parti’den (DSP) istifa ederek AK Parti’ye geçti. AK Parti Grup Başkanvekili Bülent Turan, biri CHP’den diğeri DSP’den istifa edip AK Parti’ye geçen Belediye Başkanları Mustafa Nalbant ve Hikmet Ata için şu açıklamayı yaptı: “AK Parti’de gönül birliğimiz artarak devam ediyor. Tekirdağ Marmaraereğlisi İlçe Belediye Başkanı Hikmet Ata, Kırklareli Evrensekiz Belde Belediye Başkanı Mustafa Nalbant partimize katıldı. Hayırlı olmasını diliyoruz.”

Bir cevap yazın