4 Temmuz 2021

BEKLENEN FİLME AZ KALDI

REC serisinin dördüncü ve son filmi olacak olan ‘Rec 4: Kıyamet Günü’ çok yakında sinemaseverlerle buluşacak. Filmin hikayesi bir önceki filmin değil, ikinci filmin sonrasında yaşananlara odaklanıyor; hikayesi ikinci filmin final bölümünde yaşananların ardından başlıyor.

rece REC, 2007 yılında izleyiciyle buluşmuş ve büyük ilgiyle karşılanmıştı. Dünya çapında çeşitli festivallere katılan birçok ödüle layık görülmüştü.

Jaume Balagueró geri dönüyor ve yönetmenliği tek başına üstleniyor. Film sadece Balagueró’nun değil, ilk iki filmin  başrolünde yer alan Manuela Velasco´nun da geri dönüşüne ev sahipliği yapıyor. 2014 Toronto Film Festivali´nde ilk  kez izleyiciyle buluşan filmin oyuncu kadrosunda Manuela Velasco, María Alfonsa Rosso, Mariano Venancio, Héctor  Colomé,Emilio Buale gibi isimler var.

 Filmin konusu

Muhabir Angela Vidal’ın özel bir tim tarafından binadan kurtuluşuyla açılışını yapıyor. Zombi virüsünün yayıldığı ve  esaslı bir dehşet evine dönüşen bu yerden kurtulan tek insan olan Angela, kurtarıldıktan sonra kendini okyanusta yer  alan bir tankerin karantina bölümünde bulur. Tanker bir nevi, insanları mutasyona uğratıp şeytansı ölüm makinelerine çeviren bu zombi virüsünden kurtulabilen insanların buluşma noktası olmuştur. Ancak felaket burada da peşlerine bırakacak gibi değildir. Angela tüm cesaretini toplayıp gemidekilerle işbirliği yaparak öfkeli zombi sürüsüne karşı savaşmak durumunda kalır.

‘Rec 4: Kıyamet Gecesi’ filmi 26 Aralık’ta sinemaseverlerle buluşacak…

Bir cevap yazın