4 Temmuz 2021

BAYANLARA ÜCRETSİZ JUDO DERSLERİ

Uzak doğu savunma sporu olan judo savunma dersleri Lüleburgazda ücretsiz olarak veriliyor.

Lüleburgaz İlçe Spor Müdürlüğü tarafından desteklenen judo savunma sanatı kursları Lüleburgaz’da eğitmen Burcu KURT tarafından verilecektir.  Judo eğitmeni Burcu KURT tarafından yapılan açıklmada Lüleburgaz’da bayanlara ücretsiz judo kursu verileceğini bildirdi. Tüm bayanları bu sporu öğrenmeye davet eden Burcu KURT “Tüm bayanlarımızı bekliyoruz.. ” dedi. Judo’ya gelmek isteyenler “Kocasını dövmeyen kadın kalmasın” “Erkeğe şiddete Evet” gibi esprili sloganlarla  karşılanıyor.

Lüleburgaz İlçe Spor Müdürü Soner POLAT’ın katkılarıyla ücretsiz olarak düzenlenen kurs sayesinde tüm kadınlarımız bu hizmetten faydalanabileceklerdir.

Burcu KURT Kimdir?

02 Hazran 1988 yılında Edirne’de dünyaya gelen Bucu KURT küçüklüğünden beri dövüş sporlarına meraklı bir sporcu. Edirne’de doğan Lüleburgaz’da büyüyün Burcu KURT judoya 1996 yılında başladı. Bu tarihten itibaren pek çok turnuvaya katıldı. Türkiye ve iller kategorilerinde pek çok derecesi olan Burcu KURT 2008 yılında Trakya ünüversitesi Kırkpınar Beden Eğitimi Bölümünü kazanmıştır. Dört yıl boyunca judo dışında farklı dallarda da kendini geliştiren Burcu KURT 2012 de mezun olmuştur. 2012’yılında antrenörlüğe başlamış halen Lüleburgaz Gençli ve Spor Müdürlüğünde antrenör olarak görevini sürdürmektedir.

Bir cevap yazın