29 Haziran 2021

Başkan Yardımcısı Özkan’dan Alpullu Tepkisi!

Başkan Yardımcısı Özkan’dan Alpullu Tepkisi! Lüleburgaz Belediye Başkan Yardımcısı Kevser Özkan, Alpullu Şeker Fabrikası ile ilgili AKP Lüleburgaz Gençlik Kolları’nın dağıttığı broşürlere tepki gösterdi.

Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün bizzat talimatıyla kurulan Cumhuriyet’in kalesi Alpullu Şeker Fabrikası’nın özelleştirilme çabasına bölge halkı tepki gösteriyor.

Lüleburgaz Belediye Başkan Yardımcısı Kevser Özkan da sosyal medya hesabında yaptığı paylaşımda AKP Lüleburgaz Gençlik Kolları’nın dağıttığı broşürleri göstererek ”  Ak gençlik gece karanlığında bunları dagitiyor bolge halkına kulak veren yok” ifadesini kullanıp tepkisini dile getirdi.

“Alpullu Şeker Fabrikası’nı Satın Almak İstiyorum”

Geçtiğimiz günlerde konuyla ilgili açıklamada bulunan Lüleburgaz Belediye Başkanı Emin Halebak da “Şeker fabrikası satılmak isteniyor, ‘Halkın malı satılamaz’ dedik, eyvallah ama maalesef günümüzde iktidar, halkın malı, yerli demeden her şeyi satıyor. Satıyorsa yapılacak tek bir şey var. Ben Atatürk’e inanan, onun değerlerine güvenen, Cumhuriyet’e inanan biri olarak, Lüleburgaz Belediye Başkanı olarak halkın malını, tekrar halka teslim etmek istiyorum. Alpullu Şeker Fabrikası’nı satın almak istiyorum. Param var. Bunun bedelini ödemeye hazırım, üreticiler burada, köylü burada, tüketiciler burada, bütün taraflar burada. Ben de maddi kaynaklarımla eğer satılıyorsa bu mirası alıp tekrar halka vermek istiyorum. Alpullu Şeker Fabrikası’nı satın almak istiyorum.” demişti.

[facebook][tweet][Google]

Bir cevap yazın