2 Aralık 2020

Başkan Gerenli’den Yeni Akit’e tokat gibi cevap!

baskan-gerenliden-yeni-akite-tokat-gibi-cevap

Başkan Gerenli’den Yeni Akit’e tepki! İkinci Lüleburgaz Bisiklet Festivali etkinliklerinin ardından, ‘CHP’nin ahlak anlayışı! Küçük çocuklara etek giydirip oynattılar’ başlığını atarak sözde haber yapan Yeni Akit’e Lüleburgaz Belediye Başkanı Murat Gerenli tepki gösterdi.

Başkan Gerenli’den Yeni Akit’e tepki! Küçük çocuklardan bile tahrik olan zihniyet yeni bir skandala daha imza attı! Yeni Akit tarafından 29 Ekim’de yayımlanan sözde haberde hiçbir etik değere uymayan çirkin bir saldırı gerçekleşti. Bu olayın ardından Lüleburgaz Belediyesi bekleneni yaptı ve tokat gibi bir cevap verdi.

İşte Belediyeden yapılan o açıklama:

LÜLEBURGAZ BELEDİYE BAŞKANLIĞINDAN

BASINA VE KAMUOYUNA

Lüleburgaz; Atatürk ilke ve devrimlerinin ışığıyla aydınlanmış çağdaş bir Cumhuriyet kentidir.

Bu kentte doğup büyüyen çocuklar ve özellikle kız çocuklarımızın, hiçbir ayrımcılığa uğratılmadan, çağdaş yaşamın gereklerine uygun ve iyi eğitimli çocuklar olarak özgür ve bağımsız birer birey olarak yetişmelerine gerek aileleri ve gerekse ilgili kurumlar ile Belediyemiz titizlikle, özen göstermekte ve olanaklar sunmaktadır.

Lüleburgaz’da yaşayan çocuklarımızın bu çağdaş cumhuriyet kentinin birer ferdi olarak çağdaş yaşamın doğal akışı içindeki giyim ve varoluş tarzlarını çarptırarak, çirkinleştirerek haberleştirmek, çocuklarımız, aileleri ve tüm Lüleburgazlılara ve kurum olarak Belediyemize değerler üzerinden açık saldırıdır. Gazetecilikle, habercilikle, hiçbir ahlaki ve etik değerle bağdaşmayan bu tutum ve davranışa nasıl cüret ettiklerinin hayreti içindeyiz.

Son yıllarda çocuk istismarının ve çocuk gelinlerin her geçen gün artığı ülkemizde çocuklarımızın her türlü istismar, ihmal ve sömürüye karşı korunması evrensel sorumluluğu ile ahlakı ve etik değerleri etek boyuna indirgeyen ve çocuklarımızı basın yoluyla istismar eden Yeni Akit’i şahsım ve tüm Lüleburgaz Halkı adına kınıyorum.

Lüleburgaz’da çağdaş cumhuriyet değerleriyle büyüyen tertemiz bir nesil yetişiyor. Onlar bizim göz bebeklerimiz, geleceğimiz. Bugün onlara dil uzatanlar yarın el uzatmak isteyebilirler. Biz buna asla izin vermeyiz. Onlar, Atasının çağdaş uygarlıklar seviyesine ulaşma vizyonundan hiç vazgeçmeyecek.

Saygılarımla.

Dr. Murat Gerenli

Lüleburgaz Belediye Başkanı

Bir cevap yazın