13 Nisan 2021

BAŞKAN ASFALTTA ÇORAPLA YÜRÜDÜ!..

başkan asfaltta çorapla yürüdü

başkan asfaltta çorapla yürüdü

Başkan asfaltta çorapla yürüdü. Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı CHP’li Kadir Albayrak, geçen Mart ayında yağmurda yolların çamur olması nedeniyle altyapıyı eleştirip kendisine ‘çizme’ hediye eden Ak Parti Tekirdağ eski İl Başkanı Ahmet Akçay ile arasındaki ‘çizme-çorap’ polemiğine cevap verdi.

Büyükşehir Belediye Başkanı Albayrak, Hükümet Caddesi’ndeki asfaltın tamamlanması ardından ayakkabılarını çıkartıp, çoraplarıyla yürüdü.

Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanlığı, Hükümet Caddesi’nden, Köprübaşı Mevkii’ne kadar uzanan 1900 metrelik alanda geçen Temmuz ayında asfalt çalışması başlattı. Dönemin Ak Parti Tekirdağ İl Başkanı olan Ahmet Akçay, geçen Mart ayında her yağmurda yolların çamur deryasına döndüğünü ifade ederek kentin altyapısını belediyenin 2 yıllık faaliyetlerini çizmelerle düzenlediği basın toplantısında eleştirdi.

baskan-tekirdag

baskan

ÇORAPLA YÜRÜME SÖZÜ

Bir gün sonra çizmelerden birini makamında ziyaret ettiği Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak’a verdi. Albayrak, çizemeye karşılık çorap hediye ederek asfalt tamamlandığında ‘çorapla yürüme’ sözü verdi. Bu sabaha karşı tamamlanan asfalt çalışmaları ardından Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, ayakkabılarını eline alarak Hükümet Caddesi üzerinde çoraplarıyla yürüdü. 11 ilçeye 11 prestij caddesi projesi kapsamında Hükümet Caddesi asfaltının tamamlandığını kaydeden Albayrak, şöyle dedi:

“Her geçen gün bir önceki günden daha fazla çalışarak hizmet aşkıyla vatandaşlarımıza en iyiyi ulaştırmak için çabalıyoruz. 11 İlçeye 11 Prestij Caddesi kapsamında Süleymanpaşa ilçemizde başlayan projemizin asfaltlama çalışmaları tamamlanarak trafiğe açıldı. Biz de verdiğimiz sözü yerine getirmenin gururuyla Süleymanpaşa ilçemizde asfaltlanmış tertemiz yollarda ayakkabılarımızı çıkarıp yürüyoruz.”

Büyükşehir Belediye Başkanı Albayrak sosyal medya hesabından da şu paylaşımda bulundu:

“Günaydın Sevgili Tekirdağlı hemşehrilerim, Günaydın Türkiye…

Saat 05.00 yeni bir haftaya başlıyoruz. Bugün çalışmalarımıza en büyük ilçemiz olan Çorlu da başlayacağız. Muratlı ilçemizdeki yatırımlarımızı inceleyip merkez ilçemiz Süleymanpaşa’ya dönerek çalışmalarımızı tamamlayacağız.

Süleymanpaşa İlçesi Hükümet Caddesindeki çalışmalarımız bu sabaha kadar yapılan mesai ile tamamlanmış oluyor. İlimizdeki tüm alt ve üstyapı çalışmaları 01.07.2017’de bitmiş olacak.
Çizme ve naylon poşetle bizi protesto edenlerin yine aynı şekilde Altınova ve Hükümet Caddemizde gezinmeleri durumunda vatandaşlarımın yorumlarına bırakıyorum. AKP Eski ve Yeni İl Başkanları Sayın Ahmet Akçay ve Sayın Cüneyt Yüksel beylere sevgi ve saygılarımla…
Tüm vatandaşlarıma sağlık, mutluluk ve esenlikler dilerim.”

Bir cevap yazın