4 Temmuz 2021

BAKAN’DAN TRAKYA PROJESİ!

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Lütfi Elvan, İstanbul’un trafik problemini çözmek için orta vadede devreye girecek mega projeler üzerinde çalıştıklarını belirtti. Bakan’ın projeleri arasında Trakya da var…

Ağır taşıtlar için İstanbul’u güzergah dışı bırakmayı planladıklarını belirten Bakan Elvan, bu çerçevede trafik sorununu tamamen çözülemeyeceğini ancak rahatlama sağlanacağını belirterek Çanakkale Boğazı’nda yeni bir köprü yapılacağını anlattı.

Bakan Elvan’ın açıkladığı İstanbul trafiğini rahatlatma projelerinden biri de Trakya ile ilgili… Elvan,”Trakya ve Avrupa’ya giden ağır taşıtların İstanbul üzerinden geçmesini arzu etmiyoruz. Özellikle Ege Bölgesi ve Orta Anadolu’nun Batı kesimlerinden Trakya ve Avrupa’ya taşımacılık yapanların, İstanbul’a uğramadan Çanakkale üzerinden Tekirdağ, Edirne ve oradan Kapıkule üzerinden çıkışını sağlamaya yönelikte projelerimiz var, bu konuda da çalışmalarımız devam ediyor. Çanakkale Boğazı’na bir köprü düşünüyoruz. Tüm Marmara Bölgesi’ni otoyol olarak bir ring haline getireceğiz. Bu otoyol ring sistemi özellikle İstanbul trafiğini çok rahatlatacak.’ diye konuştu.

Bir cevap yazın