29 Haziran 2021

Babaeski’ye Şehit Haberi!

Babaeski’ye Şehit Haberi! Zeytin Dalı Harekatı kapsamında Cinderes bölgesinde gerçekleştirilen arama tarama operasyonları sırasında hain, kalleş teröristlerin hazırladığı el yapımı patlayıcının infilak etmesi sonucu Tankçı Uzman Çavuş Taner Kart şehit oldu, bir askerimiz de yaralandı.

Babaeski’ye Şehit Haberi! Genelkurmay’dan yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi: “Bizleri derin bir acı ve üzüntüye boğan bu olayda hayatını kaybeden aziz şehidimize Allah’tan rahmet, şehidimizin kederli ailesine, Türk Silahlı Kuvvetleri ile yüce Türk milletine başsağlığı ve sabır, yaralanan kahraman silah arkadaşımıza acil şifalar dileriz.”

Şehit Uzman Çavuş Taner Kart’ın Babaeski’de oturan eşine acı haber verildi. Kart ailesinin yaklaşık bir yıllık evli oldukları öğrenildi. Ayşe Kart, şehidimiz Taner Kart’ın baba ocağı Ordu-Ünye’ye gitmek üzere yola çıktı.

Şehit Uzman Çavuş Taner Kart, 2014 yılından beri Babaeski 1. Zırhlı Tugay Komutanlığında görev yapıyordu. Zeytin dalı harekatı kapsamında Lüleburgaz’daki Tugay’da da görev aldı.Kart, 6 ay önce operasyon bölgesine gitmek üzere görevlendirilmişti.

[facebook][tweet][Google]

Bir cevap yazın