22 Ocak 2021

Atatürk’e Kalbini Bağışlamak İstedi!

Atatürk’e Kalbini Bağışlamak İstedi! Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün, 21 Aralık 1930 tarihinde Cumhurbaşkanı sıfatıyla Edirne’ye gelişinin 87. yılında Atatürk Odası minik ziyaretçilerini ağırladı.

Minik öğrenciler Ata’nın orijinal ölçülerine göre yaptırılan Atatürk Heykeli’ne özlemle sarıldı, Atatürk’e olan özlemlerini dile getirdi, bazı öğrenciler ise Atatürk’e kalbini bağışlamak istediğini söyledi.

Mustafa Kemal Atatürk’ün 21 Aralık 1930 tarihinde Cumhurbaşkanı sıfatıyla Edirne’ye gelişinin 87. Yılı törenlerle kutlandı. Edirne Belediye Binası’nda bulunan; Mustafa Kemal Atatürk’ün 21-25 Aralık 1930 tarihinde kaldığı ve günümüzde müze olarak kullanılan Atatürk Odası ziyaretçi akınına uğradı.  7’sinden 70’ine herkes Atatürk Odası’na gelerek Ata’nın yatağına karanfil bıraktı. ‘Edirne’ye hoş geldin Atam’ diyerek, Mustafa Kemal Atatürk’e olan özlemini bir kez daha dile getirdi.

Edirne Özel Özen Kreş ve Gündüz Bakımevi Uçan Balonlar ve Denizciler Grubu 5 yaş öğrencilerin ziyareti ise duygu dolu anlar yaşanmasına neden oldu. Minik öğrenciler, Edirne Belediyesi tarafından yaklaşık 2 yıl önce Mustafa Kemal Atatürk’ün bire bir ölçülerine göre yaptırılan Atatürk heykeline sarıldı, Ata’ya olan özlemlerini bir kez daha dile getirdi.

Atatürk’e kalbimi bağışlıyorum

Öğrenciler, öğretmenlerinin yardımıyla Anı Defteri’ne Atatürk’e olan hislerini kaleme aldı. Minik öğrencilerin ‘Atatürk’ü çok seviyorum’, ‘Atatürk’ü çok özledim’, ‘Atatürk’e kalbimi bağışlıyorum’, ‘Atatürk niye gelmiyor’, ‘Atatürk’e sevgimi bağışlıyorum’ sözleri duygu dolu anlar yaşanmasına neden oldu.

Atatürk’e Kalbini Bağışlamak İstedi!
Bu haber http://www.trakyahaberleri.com/’dan alınmıştır.

Kaynak: http://www.trakyahaberleri.com/haber/1879/ataturke-kalbini-bagislamak-istedi.html

[facebook][tweet][Google]

Bir cevap yazın