28 Haziran 2021

Atatürk Silüeti Törenle Açıldı!

ataturk-silueti-torenle-acildi

ataturk-silueti-torenle-acildi

Atatürk Silüeti Törenle Açıldı! Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi tarafından Şarköy ilçesine kazandırılan Atatürk Silueti’nin açılış töreni, Şarköy için anlamlı bir gün olan düşman işgalinden kurtuluşunun 98. yıl dönümünde gerçekleştirildi.

Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başlayan törende Şarköy Belediye Başkanı Alpay Var bir konuşma gerçekleştirdi. Alpay Var konuşmasında şu ifadelere yer verdi: “Şarköy’ümüz için önemli ve anlamlı bir gün olan 17 Kasım tarihinde bu açılışın yapılması bizleri oldukça gururlandırdı. Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi ve Başkan Kadir Albayrak’a bu anlamlı siluet için tüm Şarköy halkı adına teşekkürlerimi sunuyorum. Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi ve Şarköy Belediyesi olarak, ilçemizi daha yaşanılabilir bir kent haline getirmek adına hizmet ve yatırımlarımıza devam edeceğiz. Hepinize saygılar ve sevgiler sunuyorum.”

“Mustafa Kemal Atatürk Türkiye’nin Kalbidir”

Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, açılışla ilgili şunları söyledi: “Bugün burada altıncı Atatürk Silueti‘nin açılışını gerçekleştiriyoruz. Bu anlamlı silueti diğer İlçelerimizin de en güzel yerlerine kazandıracağız. Buradan geçen çocuklarımız, gençlerimiz, vatandaşlarımız bu anıtın önünden her geçtiklerinde Ata’larını hatırlayacaklar.  Mustafa Kemal Atatürk’ün idealleri her koşulda bizim yol göstericimiz olacaktır. Ebedi Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk, Türkiye’nin kalbidir. Cumhuriyet’imiz ilelebet var olacaktır. Bu duygularla Şarköy’ün 98. yıl dönümünü kutluyor, Atatürk Silueti’nin ilçemize hayırlı olmasını diliyorum.”

Bir cevap yazın