29 Haziran 2021

Atatürk Parkı’nda çalışmalar başladı

Atatürk Parkı’nda çalışmalar başladı. Çorlu Belediyesi tarafından Atatürk Meydanı’nda bulunan Atatürk Parkı’nda yapılacak olan kafe ve park projesi kapsamında çalışmalar başladı.

Atatürk Parkı’nda çalışmalar başladı. Tamamlandığında Kütüphane Parkı ve Kitap Kafe ile Tenis Kafe konseptinde hizmet verecek olan Atatürk Parkı kafe ve park projesi nedeniyle alanda düzenleme çalışmalarına başlanıldı.

Park yenileme ve düzenlene çalışmaları kapsamında Tarım İlçe Müdürlüğü’nün inceleme raporları doğrultusunda abiyotik faktörlere bağlı olarak gelişim bozukluğu ve yetersiz vejetatif gelişme bozukluğu gözlenen ve tehlike arz eden ömrünü tamamlamış ağaçlar alandan kaldırılırken sağlıklı ağaçlar ise sökülerek başka alanlarda yeniden dikildi.

Ayrıca formu bozuk çalılar sökülüp seraya taşınırken bakıma alındı. Atatürk Parkı içinde kafe inşaatı ve yeniden düzenlenecek park alanları kapsamında yapılacak yeni düzenlemeler çerçevesinde bitkilendirme projeleri uygulanacak ve alanda yeni ağaçlar ile çalılar dikilecek.

Öte yandan Başkan Baysan Atatürk Parkı’nda incelemelerde bulunurken çalışmalar hakkında bilgi aldı. (Çorlu Belediyesi)

[facebook][tweet][Google]

Bir cevap yazın