4 Temmuz 2021

ASGARİ ÜCRET İÇİN EYLEM!

DİSK Genel-İş Trakya Şube Yönetim Kurulu Üyesi Necmi Arda, 15 Aralık Pazartesi günü Kongre Meydanı’nda Türkiye’deki milyonlarca işçinin ve dolayısıyla milyonlarca ailenin hayatını etkileyen asgari ücretin net 1800 TL olması için eylem düzenleyeceklerini açıklayarak, yapılacak basın açıklamasına bölge halkı da davet edildi.

DİSK Genel-İŞ Sendikası ile Lüleburgaz Belediyesi İşyeri Temsilciliği’nce asgari ücretin net 1800 TL olması için düzenlenecek eylem Pazartesi günü saat 17:00’de Kongre Meydanı’nda yapılacak.

“AÇLIK SINIRI ALTINDAKİ ASGARİ ÜCRET CİNAYETTİR”

Necmi Arda yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı: “Milyonlarca işçinin yaşamını ve geleceğini belirleyen asgari ücret bu sene de bir orta oyunu ile belirlenmek isteniyor, böylesi bir orta oyunundan çıkacak olan bir kez daha açlık sınırının altında bir asgari ücrettir. Ekonomi büyürken bu büyüme uğruna işçiler ölürken ekmeğimizin değil sarayların büyümesine seyirci kalamayız. İşçinin dört kişilik hanesine bir kişilik kişi başına milli gelir bile düşmemesi kader/ fıtrat değildir. Açlık sınırı altında asgari ücret cinayettir. DİSK Trakya bölge temsilcimiz ve DİSK Üyesi sendikalarımızın Şube Başkanlarının katılacağı basın açıklamasına katılımınızı rica eder çalışmalarınızda başarılar dileriz”

Bir cevap yazın