4 Temmuz 2021

ANLAMLI MESAJ

Lüleburgaz Kaymakamı Mustafa Kaya 30 Ağustos Zafer Bayramı için milletimiz üzerinde oynanan kirli oyunlara gönderme yaparak anlamlı bir mesaj yayınladı. Kaya mesajda şu ifadeleri kullandı:

“30 Ağustos, milletimizin şanlı tarihindeki en önemli dönüm noktalarından biridir. Mustafa Kemal Atatürk önderliğinde kazanılan bu büyük zaferle tüm dünya, Türk Milletinin sonsuza kadar bağımsız yaşayacağı bu toprakların Türk toprağı olduğunu kabul etmiştir.

Aziz milletimiz en zor koşullarda dahi bağımsızlık ve egemenliğinden ödün vermeyeceğini, bir karış vatan toprağı için canını ve kanını esirgemeyeceğini tüm dünyaya göstermiştir. Milletimiz ecdadından aldığı güçle kutsal vatan topraklarını gelecek nesillere devredecektir. Bu milleti kirli oyunlarla parçalamaya çalışanlar dün başaramadıkları gibi bundan sonra da başaramayacaklardır.

30 Ağustosları unutmadan ve unutturmadan gelecek nesillere aktarmalıyız. Millet olarak şunu unutmamalıyız ki, birlik ve beraberlik içinde kurtarılmış bu vatan yine birlik ve beraberlik içinde yaşatılacaktır. Bu duygu ve düşüncelerle Zafer Bayramınızın 93.yıl dönümünde başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, bu toprakları bizlere yurt yapmak İçin her karışını kanıyla sulayan Türk tarihine şanlı destanlar yazan aziz şehitlerimizi ve kahraman gazilerimizi minnet, şükran ve saygıyla anıyor, milletimizin ve şanlı ordumuzun tüm mensuplarının,30 Ağustos Zafer Bayramını kutluyorum.*

Bir cevap yazın