3 Temmuz 2021

AKP’LİLERİ ÇILDIRTTI!..

Cumhuriyet Halk Partisi Edirne Milletvekili Erdin Bircan’ın TBMM Genel Kurulunda yapmış olduğu konuşmada, AKP’nin CHP’nin seçim bildirgesinden kopya çektiği konuları anlatmasına dayanamayan AKP’li milletvekilleri Genel Kurulda bağırarak Bircan’ı durdurmaya çalıştı. Erdin Bircan, “AKP’liler doğruları duyunca çıldırdılar. Anlattıklarımın doğru olduğunu bildikleri için de terbiyesizce ithamlarda bulundular. Ama bizim sesimizi kısmaya onların gücü yetmez.” dedi.

CHP Edirne Milletvekili Erdin Bircan, TBMM Genel Kurulunda Uzman erbaşların memuriyete geçişlerini düzenleyen 14. Madde üzerine CHP grubunun görüşlerini anlattığı konuşmasında “Bizim seçim beyannamemizdeki konuları çalma, aşırma konusunda AKP uzman” dedikten sonra AKP’li vekillerin genel kurulda yoğun gürültü yaptıkları ve “terbiyesiz” diye bağırdıkları gözlendi.

Konuşması ile ilgili açıklama yapan Erdin Bircan, “Görüşülmekte olan torba yasanın 14’üncü maddesi üzerine CHP grubunun görüşlerini anlatıyordum. Konu seçim beyannamemizden AKP’nin çaldığı konulara gelince AKP’li Milletvekilleri adeta çıldırdı. Söylediklerimin hepsinin doğru olduğunu bildikleri için gürültü yaparak ve terbiyesizce sözlerle konuşmamı engellemeye çalıştılar” diyerek AKP’lilerin sözünü kesmeyi başaramadıklarını belirtti. Erdin Bircan, “Bizim sözümüz, Edirnelilerimizin, milletimizin sözüdür ondan AKP’liler ne kadar bağrırsa bağırsın, hakaret ederse etsin sözümüzü kesmeye güçleri yetmeyecek” diye konuştu.

 

Bir cevap yazın