1 Aralık 2020

AK Parti Milletvekili Sezen’den mesaj!

AK Parti Milletvekili Sezen’den mesaj! Ak Parti Edirne Milletvekili Rafet Sezen Türk Polis Teşkilatının 173. Kuruluş yıl dönümü münasebetiyle bir kutlama mesajı yayınladı,

AK Parti Milletvekili Sezen’den mesaj! Sezen mesajında şunları aktardı: “Kurulduğu 1845 yılından bu yana kamu düzeninin korunması, asayişin sağlanması, suçu önleyici tedbirlerin alınması, faillerin adalete teslim edilmesi gibi görevlerinde vatandaşlarımızla omuz omuza hizmet veren ve ülkemizin ve milletimizin güvenliği için kendi canlarını ortaya koyarak, üstün bir vazife anlayışıyla, vatandaşların can ve mal güvenliğinin sağlanması, huzur ve refah içinde yaşaması için gece-gündüz fedakarca görevlerini ifa eden polislerimizin 06-10 Nisan Polis Haftası’nı kutluyorum dedi.

Milletimiz için gerektiğinde canlarını hiçe sayarak görev yapan Emniyet güçlerimiz, her zaman Anayasa ve yasalara sadakatle, hukuka bağlılıktan ayrılmadan sorumluluklarını yerine getirmektedir.

Ülkemizin bekası için en önemli dönüm noktalarından biri olan 15 Temmuz darbe girişimi sırasında canlarını hiçe sayarak tankların ve bombaların hedefi olmaların rağmen aziz milletimizin istiklali için destansı bir mücadele vermiştir.

Aynı şekilde bugünde gerek ülke sınırları içerisinde, gerekse Zeytin Dalı Harekâtı gibi sınır ötesi operasyonlarda görevlerini  layıkıyla yerine getirmektedir. Onlarla ne kadar övünsek azdır dedi.

Bu anlamlı ve önemli gün vesilesiyle Polis Teşkilatımızın ve tüm teşkilat çalışanlarının kuruluş yıl dönümlerini kutlar görevleri uğruna canlarını çekinmeden veren aziz şehitlerimizi rahmetle ve minnetle, kahraman gazilerimizi şükranla anıyorum dedi.”

[facebook][tweet][Google]

Bir cevap yazın