17 Nisan 2021

AB YETKİLİLERİNİ TAŞIYAN UÇAK DÜŞTÜ!..

AB yetkililerini taşıyan uçak düştü

AB yetkililerini taşıyan uçak düştü

[facebook][tweet][Google][pinterest]SON DAKİKA!.. AB yetkililerini taşıyan uçak düştü. Malta’dan kalkan ve Avrupa Birliği sınır yetkililerini taşıdığı belirtilen uçak kalkıştan kısa bir süre sonra düştü. Olayda en az 5 kişinin hayatını kaybettiği öğrenildi.

Malta’dan kalkan ve Avrupa Birliği sınır yetkililerini taşıyan uçak düştü. Hayatını kaybedenlerin kimlikleri henüz netleşmedi. Yetkililer, havalimanında çalışmaların sürdüğünü ve uçuşların Sicilya Adası’na yönlendirildiğini ifade etti. Malta Uluslararası Havalimanı’ndan kalkan ve Libya’nın Misrata şehrine gidecek olan küçük uçak, kalkıştan kısa bir süre sonra düştü. Havalimanı’nda yere çakılan uçaktan, sağ kurtulan olmadı. Kazada hayatını kaybedenlerin kimlikleri henüz netleşmedi.

EN BÜYÜK KAZA

Yetkililer, havaalanında çalışmaların sürdüğünü ve uçuşların Sicilya Adası‘na yönlendirildiğini belirtirken, kaza Malta’nın barış zamanlarındaki en büyük uçak kazası olarak tarihteki yerini aldı.

UÇAK ENKAZA DÖNDÜ

Ekiplerin kısa bir süre sonra müdahale ettiği uçak enkaza dönerken, pistin de hava trafiğine kapatıldığı ve uçuşlarda gecikmeler yaşandığı belirtildi.

Maltairport Twitter’dan kazayla ilgili açıklama yaptı. Açıklamada şu ifadeler yer aldı: “Bu sabah saat 07.20’de Malta havayollarında uçak kazası meydana geldi. Kurtarma ve İtfaiye ekipleri, Sivil Koruma Departmanı üyeleri ile bir araya gelerek hızlıca olay mahallinin değerlendirmesini yaptılar. Tüm önceliğimiz olayda adı geçen yolcularımızdır. Havaalanı şimdilik kapalı kalacak. Verdiğimiz bütün zahmetten dolayı özür diler, yolcularımızdan gelişmeleri web sitemizden takip etmesini öneririz.”

Bir cevap yazın