3 Temmuz 2021

6 ŞEHİDİMİZ VAR!..

Terör yine yüzünü gösterdi. Diyarbakır-Lice karayolunda zırhlı midibüsün geçişi sırasında meydana gelen patlamada, 6 askerimiz şehit oldu. 1 askerimiz de ağır yaralandı.

Zırhlı midibüsün geçişi sırasında uzaktan kumandalı el yapımı bombanın patlatılması ile gerçekleşen olayla ilgili Genelkurmay Başkanlığı’ndan açıklama yapıldı. Açıklamada şu bilgiler aktarıldı:

Genelkurmay Başkanlığı, Diyarbakır Lice’de patlama sonucu 6 askerin şehit olduğunu bildirdi. Genelkurmay’dan yapılan açıklamada şu bilgiler verildi:

“18 Şubat 2016 Perşembe günü saat 09:30 sularında Diyarbakır-Lice karayolunda mayın araması için görevlendirilen konvoya, bölücü terör örgütü mensubu teröristlerce daha önce yerleştirilen el yapımı patlayıcının patlatılması sonucu, altı kahraman silah arkadaşımız şehit olmuş, bir kahraman silah arkadaşımız da ağır yaralanmıştır. Ağır yaralanan silah arkadaşımız derhal hastaneye sevk edilmiş ve tedavisine devam edilmektedir. Bizleri derin bir acı ve üzüntüye boğan bu saldırıda hayatını kaybeden aziz şehitlerimize Allah’tan rahmet, şehitlerimizin değerli ailelerine, yakınlarına, Türk Silahlı Kuvvetleri mensuplarımıza ve Yüce Türk Milletine başsağlığı ve sabır, yaralanan kahraman silah arkadaşımıza acil şifalar temenni ediyoruz.”

 

Bir cevap yazın