4 Temmuz 2021

43 BİN ÖĞRENCİYİ HEYECAN SARDI

Binlerce öğrenci TEOG kapsamında yapılacak mazeret sınavlarına hazırlanıyor. Yaklaşık 43 bin öğrencinin gireceği mazeret sınavları 13-14 Aralık’ta yapılacak. 

Öğrenciler 13-14 Aralık’ta yapılacak sınavlarda Türkçe, Matematik, Fen ve Teknoloji, T.C İnkılap Tarihi ve Atatürkçülük, Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi ile Yabancı Dil sınavlarına katılacak. Her oturum 40 dakika sürecek ve öğrencilere 20’şer soru yöneltilecek. Oturum aralarında yarım saat mola verilecek. Kasım ayında yapılan asıl sınavlardan farklı olarak öğrenciler, kendi okullarında değil Milli Eğitim Bakanlığı tarafından belirlenecek okullarda sınava girecek.

Geçen yıl Türkiye genelinde 45 bin 984, İstanbul’da ise 6 bin 598 öğrencinin katıldığı TEOG mazeret sınavlarına bu sene Türkiye genelinde yaklaşık 43 bin, İstanbul’da ise 4 bin 19 öğrencinin katılması bekleniyor.

İKİNCİ DÖNEM MAYIS’TA

Hafta sonu yapılacak mazeret sınavlarının ardından sonuçların Ocak ayı içinde açıklanması bekleniyor. İkinci dönem TEOG ortak sınavları da 29-30 Nisan’da, mazeret sınavları ise 16-17 Mayıs’ta düzenlenecek.

Bir cevap yazın